Modeláž nehtů-nail art

STRÁNKY VÍTĚZKY MISTROVSTVÍ SR V NAIL -ARTU
O POHÁR INTERBEAUTY 2005
VÍTĚZKA MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V NAIL ARTU 3D PRO ROK 2006
STANISLAVA LANGMAJEROVÁ

Profesionální nehtová modeláž-Fota soutěží z roku 2005-Ukázky tvorby-Školení a kurzy-Material pro profesionály-Specialní výuka 3D nail artu akryl Krásné a zravé nehty

ZROZENA PRO ZDOBENÍ NEHTŮ
STANISLAVA LANGMAJEROVÁ si to o sobě už několik let s trochou nadsázky myslela, ale porota na soutěžích ve zdobení nehtů jako by to stále nechtěla pochopit. Až teď, kdy se do popředí zájmu dostal trojrozměrný nail art, konečně zabodovala. Stala se absolutní vítězkou Mistrovství SR v nail artu, které se konalo v rámci mezinárodního veletrhu INTERBEAUTY 2005 v Bratislavě. První sen se jí splnil, ale v záloze má ještě další – třeba uspět také na Mistrovství ČR v nail artu nebo odjet na školení k Trangu Nguyenovi do školicího centra Odyssey Nail System na Floridě. Ani jeden z nich není při troše talentu, dobré vůle a trpělivosti nesplnitelný.

Ke kosmetice tíhla Stanislava Langmajerová odjakživa, a tak jakmile to bylo možné otevřela si v centru Plzně, kde žije velkou parfumerii. Po několika letech se však neúnosně zvýšil nájem prostor, proto se přestěhovala do menších a k prodejně dekorativní kosmetiky a parfémů přidala v nehtové studio. „Manikúře a modeláži nehtů jsem se začala věnovat asi před šesti lety a doslova jsem tomu propadla. Obešla jsem snad všechny firmy, které u nás nabízejí gelovou modeláž, a všechny materiály jsem vyzkoušela. Chtěla jsem mít jistotu, že to budu opravdu umět,“ vzpomíná Stanislava Langmajerová na své začátky v oboru. Ve svém studiu nabízí kromě manikúry a modeláže, také péči o pokožku rukou (zábaly a masáže), poradenství (včetně líčení) a prodej dekorativní kosmetiky.
Tato pečlivost jí zůstala dodnes. Shání knihy o manikůře složení i nemocech nehtů apod., chce prostě vědět co nejvíce. Protože perfektní znalost nehtů a manikúry by měla být základem této práce,“ o tom je Stanislava Langmajerová přesvědčena. Třešničkou na dortu je zdobení nehtů a právě v něm se plzeňská nehtová designérka našla. „Fantazii a výtvarné nadání jsem měla odjakživa, ale teprve v nail artu jsem se mohla pořádně realizovat.“ Klientky jí k tomu ochotně poskytují prostor – už si zvykly odcházet z nazdobenými nehty. Po městě se to také rozkřiklo, takže některé zákaznice si nechají udělat nehtovou modeláž ve „svém“ studiu a k Stanislavě Langmajerové se objednají jen na nail art.
Návrhy zdobení vymýšlí Stanislava Langmajerová prakticky pořád. „Když mě něco napadne, sáhnu po tipu a začnu malovat. Už mám pomalovaných tipů plný šuplík – k některým návrhům se čas od času vracím a vylepšuji je,“ vysvětluje. Nejraději prý má svatební zdobení, protože při něm se může doslova „vyřádit“. Nejprve zdobila přírodní nehty nebo gelovou modeláž barvami, později barevnými akryly. Letos na jaře ale objevila na veletrhu La Bella Donna & Wellness akrylové materiály Odyssey Nail System a obdivovala práci mistra světa Tranga Nguyena, který byl členem odborné poroty na Mistrovství ČR v nail artu 2005. Stanislava Langmajerová se mistrovství zúčastnila a Trangovi se její 3D práce moc líbila. Stanislava Langmajerová soutěží od roku 2002. Na každou soutěž se velice pečlivě připravuje – vymyslet správný návrh a vybrat k tomu šaty a ostatní doplňky jí obvykle trvá téměř rok. „Modelky vybírám mezi svými zákaznicemi.. Pořád se dívám kolem sebe a vyhledávám peříčka, kamínky, sponky a další drobnosti, které bych mohla při zdobení využít,“ vykládá s úsměvem Stanislava Langmajerová a její manžel dobromyslně podotýká, že je stejně nejspíš „odkojena“ liquidem. Rozhodně se nedá říci, že by se o práci své ženy nezajímal. Jednak jí poskytl prostory v domě, kde sídlí jeho firma, jednak s ní objíždí všechny soutěže a fotografuje výsledky jejího snažení.
V létě se Stanislava Langmajerová přihlásila na dvoudenní školení, které bezprostředně po veletrhu Beauty Prague 2005 vedl v Praze Trang Nguyen. To už několik měsíců pracovala s akrylem a absolvovala školení u Trangovy žákyně, polské nehtové designérky Doroty Zawiszy. „Trang nám pečlivě vysvětlil gelovou i akrylovou techniku a tak jme se mnohé přiučily,a podotýkám s velkým nadšením.I když se za dva dny nedá naučit vše,na to je třeba mnoho času a mnoho let.“ Měla v té době už vymyšlené zdobení, se kterým se chtěla zúčastnit Mistrovství SR v nail artu při veletrhu Interbeauty 2005.
Po absolvování školení všechny dosavadní návrhy přehodnotila a navrhla celé své téma do tyrkysové barvy,což ji přineslo titul absolutní vítězky.
Co bude dál? Stanislava Langmajerová by ráda absolvovala i další stupně školení u Tranga Nguyena, aby časem sama mohla v jeho duchu školit naše nehtové designérky. Už přemýšlí o nail artu na Mistrovství ČR v roce 2006 – jednak proto, že soutěží ráda, jednak by si přece jen chtěla sáhnout na titul mistryně. „Tohle je práce, kterou člověk nesmí dělat pro peníze, musí ho to především bavit. A když potom stojíte na pódiu s pohárem v ruce, je to opravdu nádherný pocit,“ uzavírá Stanislava Langmajerová.

Modeláž nehtů-nail art Adresa : http://www.nehtova-modelaz.wz.cz/
Kategorie: život, zdraví­
Klíčová slova: nehty nehtová modeláž modeláž nehtů nail art fotogalerie laky gely p-schine zdob
Uloženo: 03.07.2006
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: 1.9
Hodnocení webu: 2

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde