Jitrocel

Jitrocel ať již kopinatý či širokolistý působí pozitivně proti kašli, jelikož tyto látky mají ochranné a sekretolytické účinky a současně zmírňují podrážděný krk. Užívání jitrocelového čaje je maximálně vhodné v době nachlazení, při angíně, chřipce, zápalu plic, zánětech dýchacích cest. Léčivé bylinky jsou nedílnou součástí tradiční homeopatické medicíny.
Babské rady čili Škapulíř:
Přítomnost slizových látek způsobuje, že jitrocel kopinatý působí pozitivně proti kašli, jelikož tyto látky mají ochranné a sekretolytické účinky a současně zmírňují podrážděný krk.

Čaj a nálev z jitrocele:


Užívání jitrocelového čaje je maximálně vhodné v době nachlazení, při angíně, chřipce, zápalu plic, zánětech dýchacích cest, je prospěšný i pro astmatiky, ale také pro kuřáky, protože čistí plíce a průdušky. Je zároveň účinný při trávících potížích. Je také výborným doplňkem při čistících kúrách, protože pomáhá odvádět škodlivé látky z těla a čistí krev, stejně jako spoustu tělesných orgánů, například ledviny a celé naše vylučovací ústrojí. Pomůže nám i s takovými nepříjemnostmi, jako je zánět močového měchýře a ledvin.

Nálev:


Je účinný jako kloktadlo při zánětech ústní dutiny a dásní nebo na bolení v krku při zánětu mandlí. Úspěšně léčí i mnohé kožní problémy, poranění kůže a různé kožní nemoci. Do nálevu namočíme čisté plátno nebo gázu a přiložíme na postižené místo, což mohou být popáleniny, škrábnutí a říznutí, bodnutí hmyzem či jinak špatně se hojící a zanícená místa. Takový obklad pak necháme několik hodin působit, má hojivé a protizánětlivé účinky. Stejně jako obklad z čerstvého jitrocele.

Čerstvé listy:


Mají úžasné účinky při zástavě krvácení, dezinfikování a urychlování hojení všech možných ran a poranění. Díky těmto svým hojivým a protizánětlivým účinkům si také vysloužil starý lidový název ranocel. Je až obdivuhodné, jak účinný je právě při hojení vnějších ran, při včasném použití se výrazně snižuje riziko zanícení a urychluje se regenerace postižených tkání. Je dobré ho pužívat po celou dobu procesu hojení, nejen jako první pomoc. Velmi pozitivní účinky na kůži také zaznamenali lidé trpící různými lišeji a ekzémy, obklady z čerstvých listů omezují rozšiřování postižení a urychlují hojení postižené kůže.

Recept na čaj případně lze vyrobit nálev:


1 vrchovatou kávovou lžičku sušeného Jitrocele přelijeme 250 ml vroucí vody a necháme 10 - 15 minut luhovat. Doporučuje se užívat 1 - 3x denně
Odvar při Astmatu:
Smíchejte tyto bylinky v přesném poměru:

20g Jitrocel kopinatý


20g Podběl lékařský

20g Bez černý


20g Maceška trojbarevná

15g Kmín obecný


15g Fenykl

Příprava nálevu:


3 čajové lžičky této bylinkové směsi přelijte 250ml vroucí vody. Povařte 5-10 minut a po té sceďte.

Užívání:


Denně pijte 3 šálky tohoto teplého nálevu.
Jitrocel Adresa : http://jitrocel.nolimit.cz/
Kategorie: život, zdraví­
Klíčová slova: Jitrocel, kašel, podrážděný krk, nachlazení, angína, chřipka, zelená lékárna
Uloženo: 08.09.2019
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde