Italští mladí závodí proti drogám

Na Piazza Borgo Dora v Turíně dne 24. června, kdy se město vyparádilo na oslavu svátku svatého Jana závodem proti drogám, byla výborná nálada.
Akci pořádala asociace AMECE, organizace, která poskytuje vzdělávací a kulturní činnost pro první a druhé generace dospívajících a mladých dospělých ze severní Afriky. Závod sponzorovaly kraje Turín a Piemont, radnice a čtvrť Turín 7. Závod probíhal v koordinaci s iniciativou Řekni ne drogám, řekni ano životu Scientologické církve v Turíně.
Každý rok se svátek svatého Jana v Turíně se zaměřuje na nějaký důležitý společenský problém. Letošní ročník je v souladu s poselstvím Mezinárodního dne OSN proti zneužívání drog a nezákonnému obchodování s nimi – „Udělejte novým vrcholem svého života zdraví, ne drogy“.
V multietnickém centru Turína se sportovci, umělci, studenti a dobrovolníci z celé řady národností, kultur, etnických skupin a náboženství spojili ke společnému závazku k vytvoření světa bez ničivého vlivu drog.
V jiných městech po celém světě dobrovolníci ze Scientologických církví a misí pořádali konference, sportovní akce, veřejné sbírky a další aktivity, aby přinesli poselství Mezinárodního dne OSN proti zneužívání drog a nezákonnému obchodování s nimi do svých komunit.
Po více než dvě a půl desetiletí scientologové na pěti kontinentech pracují ve svých komunitách na tom, aby ostatní znali pravdu o drogách. Církev a její členové se věnují tomu, aby vymýtili zneužívání drog prostřednictvím vzdělávání.
____
Scientologická církev publikovala brožuru Scientologie: Jak pomáháme – Pravda o drogách, Vytváření světa bez drog, aby vyhověla žádostem o více informací o iniciativách v oblasti prevence a výuky o drogách, které Církev podporuje. Více informací a brožuru najdete na webu Scientologie.
###
Zakladatel Scientologie, L. Ron Hubbard, napsal: „Planeta narazila na bariéru, která zabraňuje rozsáhlému společenskému pokroku – drogy a ostatní biochemické substance. Ty mohou dostat lidi do stavu, který nejenže znemožňuje a ničí fyzické zdraví, ale který může také zabránit jakémukoli stabilnímu pokroku v oblasti duševní nebo duchovní pohody.“
Scientologická církev podporuje Pravdu o drogách, jednu z největších celosvětových nevládních kampaní na drogovou prevenci a výuku o drogách. Nezvratně se prokázalo, že když je mladým lidem poskytnuta pravda o drogách – faktické informace o tom, co drogy jsou a co dělají – míra jejich užívání úměrně klesá.Italští mladí závodí proti drogám Adresa : http://www.drogy.cz
Kategorie: Život, zdraví
Klíčová slova: Scientologie, drogy, L. Ron Hubbard
Uloženo: 14.08.2013
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2019 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde