Řečtí Scientologové šíříPravdu o drogách

Motto letošního Mezinárodního dne OSN proti zneužívání drog a nezákonnému obchodování s nimi – „Udělejte novým vrcholem svého života zdraví, ne drogy“ – je v Řecku obzvlášť důležité. Nedávné mediální zprávy hlásí alarmující nárůst užívání nezákonných drog včetně injekčního užívání drog, které přispívají k 200% nárůstu HIV v zemi. Tyto zprávy poukazují na to, že klíčovým faktorem, který funguje jako hnací motor této epidemie, je úzkost a zoufalství z finanční krize v této zemi.
K tomu, aby pomohli své spoluobčany z Athén odradit od této destruktivní cesty, dobrovolníci ze Scientologické církve v Athénách zřídili stánek na Náměstí Ústavy (Syntagma) v centru Athén, rozdali tisíce výtisků vzdělávací brožury Pravda o drogách a pobízeli návštěvníky stánku, aby podepsali slib, že budou žít bez drog.
Brožura Pravda o drogách se vyjadřuje k důvodům, proč lidé berou drogy a k marnosti jejich počínání, takto: „Myslí si, že drogy jsou řešení. Ale nakonec se z drog stane problém. I když může být složité čelit svým problémům, následky užívání drog jsou vždy horší než problém, který se jimi člověk snažil vyřešit.“
Brožury popisují nejčastěji používané drogy – jak fungují a duševní a fyzické účinky, které vytvářejí. Byla přeložena do 17 jazyků a distribuována ve 188 zemích světa.
____
Scientologická církev publikovala brožuru Scientologie: Jak pomáháme – Pravda o drogách, Vytváření světa bez drog, aby vyhověla žádostem o více informací o iniciativách v oblasti prevence a výuky o drogách, které Církev podporuje. Více informací a brožuru najdete na webu Scientologie.
###
Zakladatel Scientologie, L. Ron Hubbard, napsal: „Planeta narazila na bariéru, která zabraňuje rozsáhlému společenskému pokroku – drogy a ostatní biochemické substance. Ty mohou dostat lidi do stavu, který nejenže znemožňuje a ničí fyzické zdraví, ale který může také zabránit jakémukoli stabilnímu pokroku v oblasti duševní nebo duchovní pohody.“
Scientologická církev podporuje Pravdu o drogách, jednu z největších celosvětových nevládních kampaní na drogovou prevenci a výuku o drogách. Nezvratně se prokázalo, že když je mladým lidem poskytnuta pravda o drogách – faktické informace o tom, co drogy jsou a co dělají – míra jejich užívání úměrně klesá.

Řečtí Scientologové šíříPravdu o drogách Adresa : http://www.drogy.cz
Kategorie: Život, zdraví
Klíčová slova: drogy,řekni ne drogám, Pravda o drogách, scientologie
Uloženo: 31.07.2013
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2019 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde