e-Dějepis

Webová stránka dejepis.com se stane věrným průvodcem dějin nejen odborníků, ale především laiků a neznalců.

Na první pohled se může zdát prostředí nepřehledné, avšak po pár vteřinách se návštěvník začne poměrně snadno orientovat. Pro jedince, kterým se kombinace modrých barev příliš nelíbí (či velikost písma, záložky), autoři připravili jednoduchou změnu uživatelského rozhraní, které si tak můžete přizpůsobit přímo na Vaše tělo.

Jednotlivé dějinné kapitoly jsou uspořádány jak periodicky, abecedně, tak v nové formě - uspořádání do dějinných nadcelků. Samotný text není přespříliš odborný, dobrá připomínka pro laiky, avšak stále v sobě zachovává důležité historické pojmy a dějiny nám tak představuje v „staro-nové“ formě. Kapitoly jsou zpřehledněny odstavci, odrážkami či tučným písmem.

Stránka nám poskytne i jakýsi slovník historických pojmů a spojení – v abecedním seznamu či fulltextovém vyhledávání pomocí googlu. Návštěvník by snad ještě více ocenil vlastní kolonku pro zadání neznámého slova a následnou identifikaci přímo serverem dejepis.com. Ba dokonce přístupnou tuto kolonku z kterékoli kapitoly.

Historické dokumenty ať už v českém či původním jazyce, časová grafická přímka, diskusní fórum a testy, ve kterých můžete zhodnotit Vaše „přečtené“ znalosti, nás stále více utvrzují v dojmu, že správci těchto stránek zkompletovali snad nejširší možné dějepisné spektrum.

Na závěr snad ještě dodat, že stránka netrpí přemrštěným umisťováním cizích reklamních bannerů, což jen dodává na kvalitě, důvěryhodnosti a především přehlednosti.

Dokonalost spočívá ve vývoji. A vývoj na webu znamená jeho aktualizace. Je dobré se vrátit na stránku a mít co nového číst. Proto Vám upřímně doporučím, pokud Vás - i jen trochu - zajímají dějiny světa, tento web.


e-Dějepis Adresa : http://dejepis.com
Kategorie: Vzdělávání­, školství­, věda
Autor: Setrey
Klíčová slova: dějepis, dějiny, historie, e-Dějepis, dějepis v elektronické podobě
Uloženo: 05.11.2007
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: 3.6
Hodnocení webu: 3.3

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde