Revoluce výuky fyziky na školách v ČR

Učitele na středních a vysokých školách si stále více stěžují na malý zájem studentů o výuku fyziky. Probíraná látka je pro žáky nezajímavá, a jelikož školy nemají dostatečné vybavení pro praktické předvedení pomocí experimentů, je velmi složité studenty zaujmout. Díky tomu klesá zájem o navazující technické obory a na trhu práce nejsou kvalitní zaměstnanci s technickým zaměřením.

Česká firma Jablotron Alarms a.s. však přišla s revolučním řešením. Vytvořila moderní vzdělávací pomůcku, která zaujme každého studenta fyziky. Digitální částicová kamera MX-10 kombinuje supermoderní technologie, které jsou vyvíjeny pro široké spektrum použití od medicíny až po vesmírný program a uživatelsky přívětivou vizualizaci a analýzu naměřených dat. Studenti se tak dostanou do styku s jedinečnou technologií, kterou však mohou jednoduše ovládat bez složitého zaškolení.

Poznejte neviditelný svět kolem násČásticový detektor MX-10 zachycuje neviditelné částice, které se nachází kolem nás a analyzuje jejich typ a vlastnosti. Pomocí experimentů tak můžete zjistit druhy záření z rozličných zdrojů od klasického dekorativního skla až po speciální školní zdroj záření Alfa, který je součástí rozšířené sady pro školy Edukit. Ihned po dokončení pokusu máte k dispozici jak vizuální podobu měření, kterou můžete přibližovat, převracet či barevně rozlišovat, tak analytickou verzi s rozřazením částic do základních či rozšířených kategorií. Během měření lze také sledovat energetické histogramy a detailně analyzovat a rozlišit jednotlivé zdroje záření. Na konci experimentu můžete výsledky jednoduše uložit pro budoucí zpracování nebo přímo exportovat do bitmapového obrázku, se kterým lze dále pracovat.

Zajímavé a poutavé experimenty s rozšířenou verzí EdukitSamotná částicová kamera má mnoho možností využití, avšak pro školy a univerzity doporučujeme speciální rozšířenou verzi Edukit. Obsahuje příslušenství pro experimenty na špičkové úrovni. Součástí této verze je školní zdroj záření Alfa, vzorek uranového skla, wolframová elektroda, vzorky stínění, posuvná experimentální lavice a hlavně Průvodce experimenty, který obsahuje detailně popsané jednotlivé experimenty, které byly vytvořeny tak, aby byl výsledek vždy zajímavý a ukazoval na určitý fyzikální jev či vlastnost.

Zvýhodněná cena pro školy a univerzityVybavení fyzikálních laboratoří je ve školách často na špatné úrovni, jelikož pořízení moderních pomůcek je cenově velmi náročné. Společnost Jablotron Alarms a.s. však podporuje technické vzdělání a vědu, a tak připravila speciální ceny pro všechny školy a univerzity. Radiační detektor MX-10 tak může vlastnit i vaše škola a obohatit hodiny částicové fyziky o unikátní experimenty, které by bez této pomůcky nebylo možné vytvořit.

Zaujala vás technologie digitální částicové kamery? Zjistěte více o jedinečné výukové pomůcce na našich webových stránkách nebo nás rovnou kontaktujte. Rádi se budeme věnovat vašim podnětům či otázkám.
Revoluce výuky fyziky na školách v ČR Adresa : http://www.particlecamera.com
Kategorie: Vzdělávání, školství, věda
Klíčová slova: částicová kamera, radiační detektor, částicová detektor, pomůcky pro fyzikáře
Uloženo: 04.12.2013
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2018 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde