Popový zpěv žije v Olomouci

Olomouc – Škola popového zpěvu Olomouc se již více než 8 let zabývá výukou zpěvu dětí všech věkových skupin a je zaměřena především na pop music českých i světových interpretů. Kromě zpěvu se zde vyučuje také hře na klavír, hudební teorie a je k dispozici i nahrávací studio.
Veškerá výuka olomoucké školy zpěvu je individuální a je založena na principech, které jsou základem pro výuku na pražské konzervatoři a zaměřují se hlavně na rozvoj hlasových dispozic žáka. K tomu slouží především kvalitní a propracovaná hlasová cvičení, připravená přímo pro žáka dle náročnosti vybrané skladby. Výuková hodina v délce 60 minut je zaměřena, kromě hlasového cvičení a nácviku samotné skladby, také na práci s mikrofonem, choreografii ke skladbě nebo přípravu a nazkoušení celkového vystoupení. Vše je rozvrženo přesně dle schopností a možností žáka.
„Pro každého žáka je důležitý individuální a profesionální přístup. Učitelé naší školy zpěvu vybírají skladby pro své žáky na základě jejich nápadů a návrhů, ale hlavně dle jejich hlasových dispozic. Tak je vždy zajištěno, že na žáka nejsou kladeny nepřiměřené nároky a jejich talent je postupně rozvíjen,“ uvedla ředitelka školy Michaela Mrázová.

Úspěch mluví za vše


O kvalitách Školy popového zpěvu v Olomouci není pochyb. Nejjasnějším důkazem jsou dlouholeté úspěchy žáků popového zpěvu v mnoha pěveckých a talentových soutěžích. V minulých letech dosáhli zpěváci z olomoucké školy zpěvu na medailové pozice například v soutěži „Česko zpívá 2011“, „Czechtalent 2012“ a „Zlatá loutna – Golden Lute 2011“.
Kromě sólových vystoupení se škola zpěvu zaměřuje také na skupinové projekty. Jedná se především o vlastní zpracování slavných muzikálů jako Mama mia nebo Pomáda. Dále pořádá různá hudební vystoupení a soutěže, které jsou pro žáky nejen motivací, ale hlavně odměnou za jejich snahu. Možnost vystoupit před publikem je totiž neocenitelnou zkušeností a potlesk nejsladší odměnou.
http://www.popskola.estranky.cz/
Popový zpěv žije v Olomouci Adresa : http://www.popskola.estranky.cz
Kategorie: Vzdělávání, školství, věda
Klíčová slova: výuka zpěvu,Olomouc,zpěv,popový zpěv
Uloženo: 15.01.2013
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2019 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde