WEB O NĚMECKÉ ZPĚVAČCE ..SANDRA CRETU

Sandra se narodila 18. května 1962 jako Sandra Ann Lauer rodičům Karin a Robertovi v Saarbrücken, hlavním městě spolkové republiky Sársko. Poprvé o sobě dala vědět ve dvanácti letech, když se zúčastnila dětské pěvecké soutěže s písničkou od Olivie Newton John. Její první singl &bdqou;Andy Mein Freund“ vyšel v roce 1976 ve spolupráci s producentem Georgem Romanem. V roce 1979 se stala členkou dívčího pěveckého tria &bdqou;Arabesque“. Spíše než v Evropě se však skupina prosadila v Japonsku, kde stihla za šest let své existence (1979-1985) vydat devět LP desek a přes dvacet singlů.
Po rozpadu „Arabesek“ se Sandra vydala na samostatnou pěveckou dráhu. Jejím prvním sólovým singlem byl „Japan Ist Weit“, německá verze hitu „Big In Japan“ od toho času v Německu velmi populární skupiny Alphaville. Skutečný úspěch však Sandře přineslo až zahájení spolupráce s německým producentem rumunského původu Michaelem Cretuem, jež dala vzniknout celosvětově známému a v rádiích v rámci pořadů zaměřených na hudbu 80. let dodnes hranému hitu „(Ill Never Be) Maria Magdalena“. Krátce nato vydala Sandra i svoji první sólovou dlouhohrající desku „The Longplay“. Rok na to vyšlo její druhé album „Mirrors“ (obsahující mj. hity Hi! Hi! Hi! a Loreen) následované veleúspěšnými singly „Stop For A Minute“ a „Everlasting Love“.
Rok 1988 byl zlomovým rokem v Sandřině osobním životě. Vdala se za skladatele Michaela Cretua a ostěhovala se společně s ním na ostrov Ibiza. Částečně i v souvislosti s touto událostí bylo její další album vydané téhož roku pojmenováno „Into A Secret Land“. Ačkoliv se od této doby již Sandra neobjevovala v médiích tak často jako dříve, její umělecká spolupráce s Michaelem Cretuem pokračovala dál. V roce 1990 vydala album „Paintings In Yellow“ s titulní písničkou „Hiroshima“, dva roky nato vyšlo album „Close To Seven“. Mimo to se podílela na novém Cretuově projektu Enigma.
Další výrazný zlom přišel 6. června 1995, kdy se jí narodila dvojčata Nikita a Sebastian. Ještě krátce předtím však stačila vydat album „Fading Shades“, pod něž se výrazně podepsal producent Jens Gad. Poté následovala v její pěvecké kariéře šestiletá pauza, přerušená až vydáním singlu „Forever“ z roku 2001, v dalším roce následovaným vydáním Sandřina zatím posledního alba „The Wheel Of Time“.
V současné době Sandra pracuje na novém albu, jež by mělo vyjít ve druhé polovině roku 2006 a na němž by se měl autorsky podílet švýcarský producent DJ Bobo.

WEB O NĚMECKÉ ZPĚVAČCE ..SANDRA CRETU Adresa : http://sandrabeauty.webovastranka.cz
Kategorie: Kultura, umění­, hudba
Klíčová slova: SANDRA CRETU-MP3-TAPETY-VIDEA
Uloženo: 25.06.2006
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: 2
Hodnocení webu: 2.2

Literatura: nejstarší­, česká poválečná, světová poválečná literatura. Mikroprocesor 8051, Modulace, FM, PM, sí­tě.

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde