L. Ron Hubbard-nejvýznamější Američan

Kvantitativní analýza, kterou si objednal Smithsonian, zařadila zakladatele Scientologie mezi nejvlivnější náboženské postavy americké historie.

Ve svém vydání pro sběratele na jaro 2015 zveřejňuje časopis Smithsonian výsledky analýzy, jejímž zadáním bylo najít historicky nejvýznamnější Američany.

L. Ron Hubbard, zakladatel scientologického náboženství, se umístil mezi 100 nejvýznamnějšími Američany všech dob za použití algoritmu, jenž podle magazínu měří historické osobnosti „nejen podle toho, co ti jedinci vykonali, ale také podle toho, jak si je druzí pamatují a jak si je za to cení.“

Smithsonian dále řadí pana Hubbarda mezi 11 nejvlivnějších náboženských postav americké historie, když cituje jeho významné dílo, knihu Dianetika – Moderní věda o duševním zdraví a jeho následné založení Scientologie – náboženství, které má dnes 11.000 církví, misí a přidružených skupin v 167 zemích.

Mezi další náboženské vůdce, kteří se kromě pana L. Rona Hubbarda ve studii také objevují, patří William Penn, který založil Pennsylvanii jako útočiště svobody a svědomí, a Roger Williams, jehož víra v náboženskou svobodu ho vedla k založení kolonie Rhode Island.

„Jak můžeme v kultuře tak prosycené informacemi a tak roztříštěné možnostmi vyhledávání na internetu měřit historický význam,“ tázal se časopis.

Počítačový vědec Steven Skiena z Univerzity Stony Brook a Google inženýr Charles B. Ward, který se zabývá hodnocením, přišli na odpověď v algoritmu, který vyvinuli pro Smithsonian. Podle publikace „podrobí historický duch doby prosté nekompromisnosti kvantitativní analýzy.“

Ve svém vydání Smithsonian hodnotí také významné americké presidenty, první dámy, umělce a budovatele velmoci.

Ačkoliv je nejvíce znám díky Dianetice a Scientologii, L. Ron Hubbard byl také filosof, humanista, spisovatel, umělec, vzdělavatel a řídící pracovník. Jeho díla, jichž se prodaly stovky milionů výtisků, byla publikována v 50 jazycích, a miliony lidí na světě ho považují za největšího přítele lidstva.

L. Ron Hubbard-nejvýznamější Američan Adresa : http://www.lronhubbard.org
Kategorie: Kultura, umění, hudba
Klíčová slova: L. Ron Hubbard, Scientologie, Dianetika
Uloženo: 17.12.2014
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

Literatura: nejstarší, česká poválečná, světová poválečná literatura. Mikroprocesor 8051, Modulace, FM, PM, sítě.

 
Copyright © 2005-2018 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde