V Českých Budějovicích roste dům budoucn

Areál českobudějovického výstaviště má novou zajímavost. Od konce dubna zde roste experimentální rodinný dům budoucnosti. Ojedinělá stavba, kterou realizuje společnost HELUZ cihlářský průmysl, vyroste během následujících cca 12 měsíců v první cihelnou pasivní stavbu v Čechách.

Dvoupodlažní dům budoucnosti bude stavěn jako výzkumný a monitorovací objekt z pohledu tepelně-technické funkce stavby. Budou zde probíhat měření a zkoumání chování prostředí stavby a sledování spotřeby energie v objektu. Dům budoucnosti by měl být zkolaudovaný na jaře 2013, přičemž v areálu výstaviště zůstane minimálně po dobu následujících šesti let.

Dům budoucnostiVzhledem k cíli vystavět cihelný dům v pasivním standardu, budou v průběhu stavby využity inovační stavební materiály a postupy, jako třeba železobetonová zakládací deska nebo obvodové zdivo z broušených cihelných bloků s integrovanou tepelnou izolací. Ve vnitřních prostorách domu budoucnosti budou instalována topná tělesa a podlahové vytápění. Nebude chybět ani rekuperační jednotka, která zajistí nízkou potřebu tepla na vytápění a optimální mikroklimatické podmínky pro bydlení.

Průběh stavby domu budoucnosti mohou zájemci sledovat „živě“ přímo na místě v areálu výstaviště, objednat se mohou na http://dum-budoucnosti.cz/kontakt. Na webu budou také pravidelně zveřejňovány komentované fotografie z výstavby.
V Českých Budějovicích roste dům budoucn Adresa : http://dum-budoucnosti.cz
Kategorie: Bydlení­, nemovitosti
Klíčová slova: dům budoucnosti, pasivní dům, Heluz, cihly
Uloženo: 15.10.2012
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2019 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde