Centrální vysavače - moderní úklid

Za posledních pár let se centrální vysávání stalo velmi oblíbeným v mnoha domácnostech. Díky centrálním vysavačům se stává uklízení mnohem pohodlnějším a hlavně také efektivnějším, jelikož tyto přístroje dokáží vysát i ty nejmenší částečky nečistot.
Klíčovou částí celého systému centrálního vysavače je motor (sací jednotka), který je izolován od obytného prostoru, tedy například v technické místnosti, sklepě nebo garáži. Odtud je vedeno potrubí po celém domě či bytě a je zakončeno jednotlivými zásuvkami, které jsou rozmístěny tak, aby bylo možné uklidit všechny pokoje v domě. Do zásuvek se pak zastrčí sací trubice, která bývá dlouhá osm až deset metrů. Tuto sací hadici je možné zapnout buď pouhým zastrčením do zásuvky, nebo spínačem, díky kterému je možné během vysávání kdykoli centrální vysavač vypnout a zapnout. Kromě normálních vysavačových zásuvek existují také štěrbinové zásuvky, do kterých můžete koštětem namést prach a nečistoty ze země. K sací trubici existuje celá řada nástavců, například vodní separátor na odsávání vody.
Centrální vysavač a jeho montáž je možné provést buď ve fázi hrubé stavby, kde je potrubí centrálního vysavače ukryto v podlaze, nebo je možné u starších domů tato potrubí zabudovat například do falešných rohů.
Centrální vysávání oproti klasickému vysávání vám přinese celou řadu výhod. Centrální vysávání vám totiž usnadní úklid, jelikož díky použití centrálního vysavače odstraníte všechen prach, který je následně odveden do garáže do sběrné nádoby. Velkou výhodou je také lehkost centrálního vysavače, protože netaháte celý vysavač, ale jen hadici s násadou. Posledním velkým kladem je tichost centrálního vysavače a jeho vysoký výkon.


Centrální vysavače - moderní úklid Adresa : http://www.centralnivysavace.cz/
Kategorie: Bydlení­, nemovitosti
Klíčová slova: centrální vysavače, vysávání
Uloženo: 28.08.2012
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde