Broušení parket

Uvažujete o změně podlahy ve Vašem bytě? A ve zmiňované místnosti jsou zrovna staré parkety, ale i tak se jich nechcete zbavovat? Není nic lepšího než tyto krásné parkety zachovat a vdechnout jim znovu život. Protože hodnota dřevěné podlahy, s přibývajícími lety neklesá, právě naopak. Většinou těmto podlahám můžete vrátit ztracený lesk a barvu. Proč taky utrácet za novou podlahu, která stojí majlant a nakonec jí beztak bude muset dělat nějaký odborník, což tomu také do peněz dvakrát nepřihraje. S novým vylepšením parket si poradíte klidně i sami. A to díky naší brusce na parkety.

Můžete si od nás půjčit brusku na parkety od firmy Hiretech s příkonem 560 W, šířka brusného pásu je 200 mm a váha 44 kg. Na půl dne si jí můžete půjčit za 360 Kč, na den za 600 Kč a na celý víkend za 1080 Kč.

Renovovat můžete parkety 5 let staré, ale také i 150 let. Při správné údržbě doporučovanými prostředky, které nemají vliv na lak či vosk, se renovuje podlaha asi každých 15 až 20 let. Broušením podlahy přijdou parkety pouze o milimetr svého dřeva. Před broušením tedy vyklidíme prostor celé místnosti a je lepší někdy před broušením parkety zbavit největších nečistot, zamést a také odstranit veškeré předměty, které by brusku zničily a zabránily by tak jejímu použití, jedná se o hroty hřebíků či případné okrajové lišty, které třeba poté nahradíme novými. Takže první pravidlo pro renovaci je zkontrolovat podlahu, jestli je v dostatečném stavu na broušení a nic nám v tom nebrání. Broušení bruskou se provádí od nejhrubší po nejjemnější, zároveň Vám odsává i nejdrobnější prach, takže práce bude bez zbytečného uklízení po renovaci. Takže Vám ušetří i čas s uklízením, které je většinou spojené s opravami a podobnými pracemi.

Při broušení postupujeme s ohledem na nerovnosti podlahy. Směr broušení se liší v závislosti na způsobu pokládky parket. Nejlépe je znát pravidla broušení parket a neměnit tak směry při jejím upravování. Konstrukce této velké brusky, ale nedovolují vybrousit podlahu až k samotným krajům místnosti, takže zhruba 15 cm pás je potřeba zbrousit menší okrajovou bruskou nejlépe s odsáváním. Po celkovém dobroušení podlahy a očištěné od veškerých zbylých nečistot je parketová podlaha připravena na další fázi a to například lakování.

Nejčastěji se používá olejování, lakování a voskový olej. Nejuniverzálnějším typem úpravy je lakování. Má výhodu oproti voskovaných povrchů, že nezanechává třeba skvrny i od kapky vody. Lakované parkety odolávají drobným nehodám a hodí se i do kuchyní. Ale to Vám určitě poradí ve specializovaných prodejnách.

Po všech těchto fázích už není nic lepšího než si užívat tuto staro-novou podlahu, která Vás vyšla na pakatel. Budete mít radost z vlastní práce a ještě z krásného pohledu na parkety, které teď budou hezčí, novější a každý je Vám bude závidět.
Broušení parket Adresa : http://www.admiracz.com
Kategorie: Bydlení­, nemovitosti
Klíčová slova: bruska na parkety, parketová podlaha, broušení, půjčovna nářadí Brno
Uloženo: 05.04.2011
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: 1
Hodnocení webu: 1

Tip: nejlepší výběr dovolených 2024


 
Copyright © 2005-2024 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde