Galerie N - Krby a kamna

Velká nabídka krbů všech tvarů a velikostí, firma se secializuje na moderní krby a provádí i 3D projekce. Něco více o krbech:
Způsob vytápění, který postupem času vymizel, se opět získal velkou oblibu. Mnozí lidé si pořizují krb pouze jako estetický doplněk, u kterého se příležitostně ohřejí. Krby však již umožňují mnohem víc. Je jen na vás, zda budete chtít vytopit jednu či více místností současně. Pořídit si můžete klasický otevřený krb, krb s krbovou vložkou, krbová kamna, nebo plynovou krbovou kazetu.

Klasický krb je vhodný zejména pro ty, kteří si chtějí vychutnat blízkost ohně a sálající teplo. Jeho tepelná účinnost se pohybuje okolo 15%, a tak nezajistí širší vytápění. Pro odtah spalin je zapotřebí komín s větším průměrem. Podlahy z hořlavých materiálů chráníme nehořlavou podložkou, nebo okolí krbu obložíme nehořlavým materiálem (kámen, keramická dlažba, skleněné dlaždice, ušlechtilá ocel).

Další možností je využití krbových vložek. S nimi se i nejnižší účinnost uzavřených krbů pohybuje mezi 65 a 80% a také spotřeba paliva je výrazně nižší, než u otevřeného krbu. Pokud použijete dvouplášťové krbové vložky s rozvodem teplého vzduchu, můžete dokonce vytápět několik místností současně. Díky nim se krb, původně používaný spíš jako estetický doplněk a zřídkakdy jako zdroj přitápění, může stát hlavním topným systémem.

Pro vytápění jedné místnosti nebo jako doplňující zdroj tepla se více hodí jednoplášťové krbové vložky. Rozehřívají se pomalu a jsou schopny udržet teplo, i když už se v krbu netopí. Ohřívají vzduch, který do krbu vstupuje nasávacími mřížkami pod vložkou, a ten se potom výdechy v horní části krbu vrací zpět do místnosti.

Ti, kteří chtějí mít doma krb, ale nechtějí, nebo nemohou topit dřevem, si mohou pořídit plynovou krbovou kazetu s uzavřeným topeništěm a imitací dřeva.

V krbech byste neměli spalovat syrové a mokré dřevo a nejméně šestkrát v průběhu topné sezóny byste měli nechat komín vymést a vyčistit odbornou firmou. Pak už si můžete jen vychutnávat pohodu – u rodinného krbu.
Galerie N - Krby a kamna Adresa : http://www.galerien.cz
Kategorie: Bydlení­, nemovitosti
Klíčová slova: krby,kamna
Uloženo: 10.09.2009
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

Tip: nejlepší výběr dovolených 2024


 
Copyright © 2005-2024 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde