Termovize - spolehlivá diagnostika

Termovizní měření zateplení (nebo také termovize zateplení) je způsob, jak analýzou teplotního profilu termovizních snímků (tzv. termogramů) určit velikost úniku tepla z jednotlivých ploch domu.

Jak to celé funguje? Představte si, že chcete diagnostikovat zateplení novostavby rodinného domu pomocí termovize.

Na základě vaší objednávky dojede na místo stavby technik termovize. Ten celé měření započne kalibrací přístrojů, rozborem vašich požadavků a technických parametrů domu.

Následně infračervenou (termovizní) kamerou sejme nezbytný počet snímků tak, aby byly splněny požadavky kladené na měření.

Na těchto snímcích je barvami zobrazeno teplotní pole. Většinou tak, že čím je objekt teplejší, tím více se jeho barva na termogramu blíží červené. Čím je objekt chladnější, tím více se jeho barva blíží ledově modré.

Na základě rozdílu venkovní (okolní) teploty a teploty fasády lze určit, kolik tepla fasádou uniká, kde jsou místa největších úniků apod.

Aby bylo měření průkazné, je třeba, aby rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou domu byl alespoň 10 stupňů. Většinou však doporučujeme rozdíl vnitřní a venkovní teploty alespoň 20 stupňů (což lze snadno zajistit v případě, že dům je vytopen na 20 stupňů a venkovní teploty jsou okolo nuly).

Vedle výše zmíněných aplikací je termovizi možné také využít: při diagnostice elektrických rozvodů, nastavování a ladění technologických procesů, v nočním vidění apod.
Termovize - spolehlivá diagnostika Adresa : http://www.termogram.cz
Kategorie: Bydlení­, nemovitosti
Klíčová slova: termovize, termovizní měření
Uloženo: 20.10.2010
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde