Je povinné ručení opravdu povinné?

Věděli jste, že pokud provozujete automobil na pozemních komunikacích, tak musíte mít povinné ručení, a že pokud jej nemáte, tak se vystavujete případným sankcím, které mnohdy nejsou zanedbatelné? Povinné ručení nebo také povinné pojištění vozidel musí mít každé vozidlo, které má technický průkaz nebo přidělenou registrační značku (SPZ) anebo je používáno na veřejných komunikacích. Jedná se o jakousi státem přikázanou pojistnou ochranu škod způsobených vozidlem.
V případě, kdy nebudete mít povinné ručení sjednané, tak Vám hrozí pokuta ve výši 5 až 40 tisíc korun. Abyste mohli dokázat, že povinné ručení máte sjednané, tak musíte mít u sebe v automobilu vždy zelenou kartu s podpisem pojistníka. Jestliže tuto kartu nebudete mít u sebe během silniční kontroly, tak můžete dostat pokutu 1,5 – 3 tisíce. Proto se Vám vždy vyplatí mít povinné ručení sjednané. A právě jedním z míst, kde můžete sjednat povinné ručení, ale zároveň naleznout i tu nejvýhodnější variantu povinného ručení pro Váš automobil, je i portál Honzovapojistka.cz, který Vám nabízí nezávislé online srovnání povinného ručení.
Povinné ručení je povinné pro každého vlastníka automobilu, který se pohybuje na českých silnicích. Výjimku z této povinnosti tvoří vozidla záchranného integrovaného systému, vozidla pojištěná v zahraničí a vozidla Bezpečnostní informační služby, vozidla provozovaná Úřadem pro zahraniční styky a informace, vozidla Vojenského zpravodajství, vozidla Policie ČR a sborů dobrovolných hasičů. Pokud chcete naleznout to nejvýhodnější povinné ručení pro Váš automobil, tak je tu pro vás portál Honzovapojistka.cz. Stačí, když zadáte několik základních údajů o Vašem vozu a během chvíle budete mít srovnání nabídek z jednotlivých pojišťoven v oblasti povinného ručení.

Je povinné ručení opravdu povinné? Adresa : http://www.honzovapojistka.cz
Kategorie: Auto-Moto
Klíčová slova: povinne ručení
Uloženo: 03.12.2010
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

Další­ weby o autech: Ford Fiesta, malý Fiat Punto, oblí­bený Peugeot 206 a legendární­ luxusní­ automobil Dodge Viper.

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde