Alkohol tester jistota při řízení

Od roku 2010 platí nový zákon, který ukládá policistům povinnost provést dechovou zkoušku při každé běžné silniční kontrole. Mnoho řidičů se rozhodlo investovat do alkoholtesteru. Některé informace o výběru alkoholtesteru se můžete dozvědět v článku Alkohol tester do povinné výbavy?

Provedené výzkumy ukazují, že i policejní alkoholtestery se mohou mýlit a to dokonce rozsahu 0,7 - 2,3 promile. Při výběru alkohol testeru dbejte zejména na vyměnitelné čidlo a možnost používat hygienické náustky pro alkoholtestery. Hlavní kritérium pro výběr alkoholetesteru je jeho schopnost odhalit malé množství alkoholu v krvi. Kvalitní alkohol tester musí odhalit i velmi nízké hladiny těsně nad 0 promile alkoholu v krvi. Policejní statistiky prokazují, že řidič e s alkoholem v krvi od 0,3 do 0,9 promile je ohrožen nehodou sedmkrát více než střízlivý řidiče. Pokud jste se rozhodli alkohol tester zakoupit, doporučujeme vyhnout se nejlevnějším přístrojům v cenách okolo několika set korun. Alkohol tester může sloužit k měření alkoholu v krvi, pokud je zřejmé, že jedinec je "pod vlivem", ale podstatnější je schopnost alkohol testeru změřit zbytkový alkoholu ráno, případně vyloučit i nepatrnou hladinu alkoholu po požití malého množství alkoholu. Je ovšem důležité pomatovat na to, že dechová zkouška ať již na našem domácím nebo policejních alkoholtesterech je orientační, přesné množství alkoholu v krvi stanoví až rozbor krve. Nikdy nefoukejte do alkohol testeru bezprostředně
po požití alkoholu.

Alkohol tester je možné poškodit, velkou koncentrací alkoholu v ústech se znehodnotí čidlo. Čidlo alkohol testeru je nutno pravidelně kalibrovat. Důležitý je také způsob používání alkohol testeru. Alkohol tester nevystavujte slunci, vlhkosti prašnému prostředí a otřesům.

Kalibrace alkohol testeru je doporučena po cca 200-500 měřeních nebo po šesti až dvanácti měsících používání. U některých typů alkohol testerů je kalibrace v záruční době povinná pod hrozbou ztráty záruky. Výrobci alkohol testerů kalibraci považují za povinný servisní úkon.
Alkohol tester jistota při řízení Adresa : http://www.alkohol-tester-shop.cz/
Kategorie: Auto-Moto
Klíčová slova: alkohol tester, alkohol testery
Uloženo: 16.06.2010
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

Další­ weby o autech: Ford Fiesta, malý Fiat Punto, oblí­bený Peugeot 206 a legendární­ luxusní­ automobil Dodge Viper.

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde