Kolumbijští scientologové proti drogám

Potřeba účinné protidrogové prevence v Kolumbii je jasná: Světová zpráva Spojených národů o drogách uvádí: „Největší světové případy zadržení kokainu, nevyčištěného, jsou stále hlášeny z Kolumbie (200 tun).“
Na zahájení aktivit dne dobrovolníci uspořádali a vedli třídenní seminář na střední škole San Vicente, kde vyškolili učitele s výukovým balíčkem Pravda o drogách. Interaktivní výuka je založena na 25 letech zkušeností a poskytuje mládeži protidrogovou výchovu a prevenci. Studenti čtou brožury a sledují veřejná oznámení o nejčastěji zneužívaných látkách. Také sledují celovečerní dokument, který získal ocenění, Pravda o drogách – skuteční lidé, skutečné příběhy, přesvědčivé série příběhů z první ruky od bývalých závislých.
Ředitel a 84 pedagogů, kteří se zúčastnili, byli tak ohromeni programem, že už se nemohou dočkat, až budou využívat osnovy se svými studenty.
Dobrovolníci pak vyšli do ulic, rozdávali tisíce výtisků Pravdy o drogách, brožury, jejíž poselství je zcela v souladu s tématem letošního Mezinárodního dne OSN proti zneužívání drog a nezákonnému obchodování s nimi, „Udělejte novým vrcholem svého života zdraví, ne drogy“.
Po více než dvě a půl desetiletí scientologové na pěti kontinentech pracují ve svých komunitách na tom, aby ostatní znali pravdu o drogách. Církev a její členové se věnují tomu, aby vymýtili zneužívání drog prostřednictvím vzdělávání.
____
Scientologická církev publikovala brožuru Scientologie: Jak pomáháme – Pravda o drogách, Vytváření světa bez drog, aby vyhověla žádostem o více informací o iniciativách v oblasti prevence a výuky o drogách, které Církev podporuje. Více informací a brožuru najdete na webu Scientologie.

Zakladatel Scientologie, L. Ron Hubbard, napsal: „Planeta narazila na bariéru, která zabraňuje rozsáhlému společenskému pokroku – drogy a ostatní biochemické substance. Ty mohou dostat lidi do stavu, který nejenže znemožňuje a ničí fyzické zdraví, ale který může také zabránit jakémukoli stabilnímu pokroku v oblasti duševní nebo duchovní pohody.“
Scientologická církev podporuje Pravdu o drogách, jednu z největších celosvětových nevládních kampaní na drogovou prevenci a výuku o drogách. Nezvratně se prokázalo, že když je mladým lidem poskytnuta pravda o drogách – faktické informace o tom, co drogy jsou a co dělají – míra jejich užívání úměrně klesá.

Kolumbijští scientologové proti drogám Adresa : http://www.scientology.org
Kategorie: Život, zdraví
Klíčová slova: Scientologie, drogy, L. Ron Hubbard
Uloženo: 06.08.2013
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2019 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde