Kongres vyzdvihl změny ve společnosti

Více než 80 delegátů z 13 národů se sešlo 26.-28. dubna na druhém ročním kongresu a slavnostním předávání cen Nadace Cesty ke štěstí v kalifornském Glendale.

Cesta ke štěstí je nenáboženský morální kodex založený pouze na zdravém rozumu, který nabízí cestu, po které mohou kráčet lidé všech vrstev, kultur nebo vyznání, aby dosáhli šťastnějšího, úspěšnějšího a naplněného života.

Delegáti se dozvěděli o mimořádných výsledcích dosažených rozdáváním knížečky:

•Ve válkou zmítané Demokratické republice Kongo se v listopadu 2008 vydali dva dobrovolníci do odlehlých oblastí konfliktu, aby rozdali výtisky Cesty ke štěstí frakcím rebelů. Výsledkem bylo, že rebelové složili své zbraně.
•V městě St. Louis státu Missouri v USA, jež vévodilo seznamu nejnebezpečnějších měst Ameriky v roce 2012, představili dobrovolníci Cestu ke štěstí koalici náboženských vůdců. Ta prostřednictvím své iniciativy zaměřené na snížení kriminality a nazvané „Zastavte zabíjení“ rozdala více než 50.000 výtisků knížečky. Neziskové organizace, soukromé firmy a bezpečnostní složky se rovněž přidaly a přijaly knížečku za vlastní. Díky tomu, že se 1,5 milionů obyvatel St. Louis dozvědělo o Cestě ke štěstí, klesla kriminalita o 21%.
•Město Cuidad Juarez v Mexiku, ležící u hranic státu Texas v USA, bylo nechvalně známé jako „hlavní město vražd světa“. Rozsáhlá distribuce Cesty ke štěstí vedla k poklesu vražd o 60%.

Účastníci se také dozvěděli o vysoko výkonnostním maratonci, který podnikl 39denní běh Cesty ke štěstí napříč Spojenými státy; celoměstském programu Cesty ke štěstí v mexickém Allende; motocyklových „Mírových jízdách“ napříč kalifornským městem Compton; představení Cesty ke štěstí lidu Sierra Leone a mnoho dalších příběhů, jež demonstrují uklidňující vliv knížečky, kdekoli je rozdávána.

Skupinové diskuse a semináře byly zaměřeny na znásobení účinku programu skrze sociální média a představení programu podobně smýšlejícím skupinám.

Knížečku Cesta ke štěstí napsal spisovatel, humanista a zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard. Cesta ke štěstí, jež se stala nesmírně populární od svého prvního vydání v roce 1981 a je k dispozici v 109 jazycích, byla distribuována v 205 zemích a teritoriích v počtu více jak 100 milionů výtisků.

Scientologická církev a její členové mají tu čest sdílet nástroje ke šťastnějšímu životu obsažené v Cestě ke štěstí se všemi těmi, kteří pracují na vytvoření lepšího světa. Pro více informací navštivte www.scientology.org/how-we-help/way-to-happiness.html.
###
Scientologie: Jak pomáháme – Cesta ke štěstí, vytváření čestnosti, důvěry a sebeúcty ve světě je jednou ze série brožurek, jež představuje Scientologická církev a vychází tím vstříc žádostem o více informací o scientologickém náboženství a jeho podpoře globálních humanitárních iniciativ a programů na zlepšování společnosti.Kongres vyzdvihl změny ve společnosti Adresa : http://www.scientology.org/how-we-help/way-to-happiness.html
Kategorie: Život, zdraví
Klíčová slova: Dianetika, Scientologie, L. Ron Hubbard
Uloženo: 04.07.2013
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2019 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde