Seriál Comeback

V květnu 2007 uspořádala televize Nova ojedinělý workshop(= forma vzdělávací aktivity) nazvaný Sitcom Projekt. Do tohoto projektu pozvala asi padesát lidí nejrůznějších profesí a zájmů – mezi nimi byli ostřílení scénáristé i úplní nováčci, herci, textaři, režiséři, novináři, spisovatelé, bloggeři. Všechny tyto účastníky přitom spojovala jedna vlastnost – existovalo důvodné podezření, že by mohli být vtipní. John Vorhaus (americký televizní tvůrce a autor knihy The Comic Toolbox: How to be Funny Even if You’re Not), pak čtyři dny vysvětloval účastníkům workshopu zákonitosti a pravidla sitcomového žánru.

Několik absolventů Sitcom Projektu poté vytvořilo základ scénáristického týmu, který začal připravovat seriál Comeback. V budoucnu se tým ještě rozšiřoval, prostřednictvím diskuzního fóra na Comebacku spolupracuje i internetová komunita.

Comeback je tzv. sitcom první generace – jeho hlavním tvůrčím prostředkem je přirozený humor vycházející z charakteristik hrdinů a jejich názorových střetů. Jeho cílem je vytvořit postavy, které si diváci zamilují, protože se v jejich problémech a postojích sami rozpoznají.

Hrdinou seriálu je kdysi slavný discozpěvák Tomáš Pacovský (umělecké jméno Tomi Paci), který kariéru pověsil na hřebík a pokouší se žít normální život coby majitel obchodu s deskami, což mu hatí svérázný bratr, metalista Ozzák, který jednak Tomášovou kariérou opovrhuje a jednak zásadně nesouhlasí s tím, že by něco tak úžasného jako hudba, mělo být předmětem kšeftu. Tento Ozzákův postoj zásadně ovlivňuje jeho výkony v roli prodavače v obchodě. Uštěpačná dcera Iva a dvojice jejích svébytných vrstevníků ze sousedství Saša (kamarádka) a Lexa (pako) Tomášovi též na vyrovnanosti nepřidávají. S příchodem nové síly do obchodu – Macelky se zdá, že konečně dojde Tomáš klidového stavu. Opak je však pravdou…
Seriál Comeback Adresa : http://konecne-komedie.cz/
Kategorie: život, zdraví­
Klíčová slova: comeback, komedie, seriál, nova
Uloženo: 10.04.2010
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: 1
Hodnocení webu: 1

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde