Péče o nehty

Skoro stejně tak důležité jako modeláž nehtů jsou úprava nehtů a starání se o ně. Protože chceme mít gelové nehty pěkné co nejdéle, musíme dodržovat určitá pravidla.
Důležité je nehty chránit. Na to existuje lak tzv. "top coat". Tento lak se musí pravidelně aplikovat, chceme-li mít nehty zdravé a krásné. Prodlouží nám to životnost nehtů o více než polovinu.
Pokud chceme nehty pilovat, měli bychom používat velmi jemný pilníček. Navíc pilujeme pouze jedním směrem, aby nedošlo k odtržení nehtu. Nedoporučuje se ani pilovat ze strany na stranu, neboť to často vede ke třepení nehtu.
Nehty se nesmí okusovat. To je velký problém všech lidí, kteří žijí ve stresu. Dávejte si na to velký pozor. Okousaný gelový nehet, jde velmi špatně upravit do hezké podoby. A pohled na dámskou okousanou ruku je otřesný i pro pány.
Buďte velmi opatrní při opravě nehtu. Také zde platí, že spěch rovná se neúspěch. V klidu se snažte poničenou část opravit nebo odstranit. Zapomeňte na rychlé zastřihnutí nehtu v autě u křižovatky, když stojíme na červenou.
Pozor na sporty. Zapomeňte na sporty jako jsou volejbal nebo basketbal. Ani bowling nebude to pravé ořechové pro vás. Dávejte si pozor dokonce i při psaní na klávesnici. Nehet se často může zaklesnout mezi tlačítka písmenek a mohlo by dojí k odtržení. Proto píšete-li všemi deseti a opravdu rychle, tak pokud vysloveně nepospícháte, raději zpomalte vaše psaní.
Poslední rada je nejdůležitější. Čtěte co je napsáno na výrobcích. Můžete se tak vyhnout možným zdravotním rizikům. Existuje množství alergií na různé látky a proto dbejte na to abyste věděli, co si můžete aplikovat a co ne.
V případě, že se vám objeví u nehtů nějaká vyrážka nebo plíseň okamžitě vyhledejte lékaře. Zapomeňte na nějaké domácí léčení, doopravdy se vyplatí zajít k doktoru a mít jistotu, že vše bude zase v pořádku.
Péče o nehty Adresa : http://www.i-nehty.cz/
Kategorie: život, zdraví­
Klíčová slova: gelové nehty, manikúra, pedikúra, nehtová modeláž, uv gel, akrygel, lak na nehty
Uloženo: 19.10.2009
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde