Půjčovna - lodí.cz - Sázava, Berounka

Půjčovna lodí na Sázavě, Lužnici, Berounce, Otavě, Vltavě. Kanoe, pádla, vesty, barely. Doprava v ceně, výlety, akce. Veškeré vybavení nové v sezóně 2008.Týnec,Pikovice,Čerčany,Zruč nad Sázavou,Kácov,Český Šternberk,Stvořidla,Čtyřkoly,Stříbrná Skalice,Sázava,Horka nad Sázavou. Půjčovna lodí nejen Sázava, ale i Berounka, Otava, Ohře, Vltava, Lužnice.Máme pro Vás připraveno kvalitní vybavení: plastové lodě Samba od firmy Železný, pádla TNP,vesty, barely.SUPER CENY:Cena kompletu (loď, 2 pádla, 2 vesty, barel)od 192 Kč za den.Jedete na vodu na více než 4 dny? Doprava na Sázavu zdarma!*
Při 2-denním splutí oblíbeného úseku Čtyřkoly - Týnec - Pikovice doprava zdarma.Abyste se mezi vodáckým lidem cítili jako doma, stačí znát několik základními pojmů.

Po vodě se jezdí v KANOI. Ve předu sedí HÁČEK, vzadu ZADÁK neboli KORMIDELNÍK. Oba mají v ruce PÁDLO (ne veslo!!! – prosíme neplést). Pokud s nimi jede v lodi ještě třetí, většinou malé dítě, tak sedí uprostřed, pádlo nemá a říká se mu PORCULÁN. (To jako že se s ním má zacházet jemně).

HÁČEK kormidelníka poslouchá a kormidelník ho za odměnu nebije pádlem. Háček by měl mít dobrý zrak, protože musí kormidelníka upozorňovat na překážky před lodí. Hospoda na břehu není překážka, ale hlásí ji také. Na lodi se háček chová klidně, nevrtí se, nereptá, maká jak o život a plní příkazy kormidelníka. Na voleji pádluje dvojnásob.

KORMIDELNÍK se věnuje řízení lodi a háčka. Loď řídí tak, aby pokud možno nebourala do břehů ani do jiných překážek. Učí háčka číst vodu a dále ho všemožně zdokonaluje. Při potopení lodi tuto opouští poslední a řídí záchranné práce (Ví, že má nejdříve dopravit loď ke břehu a teprve poté ji otáčet. V opačném případě hrozí totální utopení lodi.) V případě, že se stane háčkem, poslouchá, neremcá, vzpomíná na dobu, kdy byl kormidelníkem, a těší se, až se jím opět stane.

Háček a kormidelník by měli každý pádlovat na jiné straně lodi. Pádlo zásadně nepouští z ruky, především proto, aby se NECVAKLI (rozuměj: neobrátili loď vzhůru nohama) a když už se cvakneme, tak aby to pádlo neztratili.

Tak to je vše, a teď HURÁ NA VODU!Půjčovna - lodí.cz - Sázava, Berounka Adresa : http://www.pujcovna-lodi.cz
Kategorie: Sport
Klíčová slova: Půjčovna lodí Sázava,Lužnice,Berounka,Týnec,Pikovice,Čerčany,Stvořidla
Uloženo: 13.03.2008
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: 3
Hodnocení webu: 3

 
Copyright © 2005-2019 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde