Skiareál Aprica

Aprica nabízí spoustu příležitostí ke strávení dokonalé zimní dovolené. Dají se tady využívat 3 vzájemně napojené skiareály. Jde o Baradello, Palabione a Magnoltu. V oblasti Aprica se lyžuje na severních svazích nad městem. Z toho důvodu tu vydrží sníh po celou sezónu až do jara.

Ti nejmenší lyžaři mají v Aprice k dispozici speciální cvičné sjezdovky. Přepravu zde zabezpečují kouzelné koberce a dokonce čtyřmístná lanovka. Středisko Aprica má v nabídce modré terény, vhodné pro méně zkušené lyžaře. K nejpopulárnějším sjezdovkám v Aprice patří Superpanoramica. Trať má na délku šest kilometrů a bezpochyby bude vyhovovat všem začátečníkům. Pochopitelně nemohou chybět ani těžší červené. Ti nejlepší lyžaři se pak mohou těšit na několik černých sjezdovek. Tou nejvyhlášenější je v Aprice trať s názvem Magnolta.

Skiareál Aprica jsou celkem více než 5 desítek km skvěle připravených lyžařských terénů. Během zimy si tady turisté užívají svahy s dostatkem sněhu a slunečního svitu.

Region Aprica znamená též mnoho příležitostí, jak využít čas dovolené po lyžování. Dobře se najíst je možno v jedné z řady restaurací, nabízející jedinečnou italskou kuchyní. Kdo má po dni na svazích ještě dostatek sil, může zajít třeba na přírodní kluziště. Navštívit je možné také sportovně - relaxační areál s krytým bazénem, saunou a lázeňskými službami. Vyznavači noční zábavy se mohou zastavit v bary nebo na diskotéce. To vše je ke všemu v Aprice za příznivé ceny.

A proč je Aprica tolik populární? Jde o malebné zimní středisko, které je jako stvořené ke strávení skvělé zimní dovolené. Nachází se na severu Itálie, v oblasti Lombardie. Východně odtud se rozkládá horské sedlo Passo Tonale. A do St. Moritz ve Švýcarsku je to z Apriky asi 40 km.

Obec Aprica patří k nejvýznamnějším lyžařským střediskům severní Itálie. Od Prahy je to do Apriky přibližně 750 kilometrů. Severní cíp Itálie je dobře vybaven pro všechny příznivce zimních aktivit. Množství dnů plných slunce, kvalitní lyžování, proslulé aprés - ski a pestré možnosti nejen aktivního odpočinku po dni lyžování. To vše je ke všemu možné pořídit v Aprice za příznivé ceny.

Jedinci, co se zajímají zimní lyžařskou dovolenou, se zajímají, jaké jsou v Aprice sjezdovky, jestli bývají dostatečně široké a jak je to s úpravou sjezdovek po lyžování. V Aprice je přes 50 km tratí od mírných modrých přes příjemně klopené červené až po technicky náročné černé. Dokonce se tu dá jezdit ve volném terénu. Na pistách je vždy dost místa a i začátečníci nebo rodiny s dětmi si tady v klidu dobře zajezdí.
Skiareál Aprica Adresa : http://bubblediver.wixsite.com/ski-aprica
Kategorie: Sport
Klíčová slova: cestování, dovolená, lyžování, lyže, sníh, zima, hory, Alpy, sjezdovky, Itálie,
Uloženo: 17.01.2019
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2019 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde