Na lyže do Kaprunu a Zell am See

V rozsáhlé lyžařské oblasti Kaprun a Zell am See si určitě skvěle užijí zkušení jezdci i začínající jedinci. A vůbec není podstatné, zda na lyžích, či na snowboardu. Vrcholy Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn jsou příslibem skvělé lyžařské radovánky. Ty si mohou návštěvníci oblasti Zell am See / Kaprun vychutnávat na nejrůznějších sjezdovkách. K tomu všemu přímo v srdci překrásné a zasněžené horské krajiny. Maiskogel se Schmittenhöhe garantují tu nejlepší zábavu na lyžích pro celou rodinu.

Lyžařská sezóna začíná v Zell am See a Kaprunu se začátkem podzimu. A většinou se tady lyžuje až do konce jara. To znamená, že lyžaři a snowboardisté mohou v hlubokém sněhu sjezdovek na ledovci Kitzsteinhorn kroužit obloučky po dlouhých deset měsíců.

vedle hor Schmittenhöhe s téměř 8 desítkami a Kitzsteinhorn s více než 40 kilometry sjezdovek, slibuje vynikající zimní zážitky na 20 km sjezdovek i vrchol Maiskogel. Ten je vhodný k jízdám celých rodin s dětmi. Skiareály Kitzsteinhorn a Schmittenhöhe má v nabídce strmé tratě a jedinečné sjezdy. Prvotřídní lyžařské terény si bezpochyby zamilují všichni lyžaři. Netřeba se obávat. K dispozici je i mnoho dalších sjezdovek s nejrůznějšími stupni obtížnosti. Jízdu na lyžích a snowboardu v regionu Zell am See / Kaprun nabízejí celkem tři hory. Ty nabývají mnoha podob a umožňují návštěvníkům lyžovat na celkem 138 kilometry sjezdových tratí.

Střediska Zell am See a Kaprun mají rády též rodiny s dětmi. Zejména na Maiskogelu a Schmittenhöhe jsou ti nejmenší na prvním místě. Na své si u jezera Zeller See přijdou i všichni, co mají rádi dobrodružství. Nesejde na tom, zda freeride nebo freestyle. Ledovec Kitzsteinhorn nabízí neupravené sjezdovky, hluboký sníh a velkolepé zábavní parky. V nich se budou bavit všichni bez ohledu na lyžařské dovednosti a schopnosti. Každému, kdo vyhledává lyžařské túry, nabízí Maiskogel jedinečnou lahůdku. Pravidelně ve středu večer se tu pořádá noční výprava na lyžích. Lyžařský autobus navíc přepraví lyžaře z jednoho lyžařského areálu do druhého s platným skipasem zdarma.

Jaké jsou hlavní důvody, které udávají čeští turisté pro cestu na lyže právě do regionu Kaprun - Zell am See? Překrásný vrcholek Schmittenhöhe hned u Zell am See, kouzelná promenáda po březích Zellského jezera a jediný ledovcový areál ve spolkové zemi Salcbursko Kitzsteinhorn. Příroda je v okolí rakouského Zeller See skutečně rozmanitá. A co více si přát ke strávení nezapomenutelné dovolené v zimě na horách? místní ledovec nabízí úchvatný výhled na blízké alpské vrcholy. Kvalitní sníh tu najdete od brzkého podzimu až do začátku léta.

Prvořadým důvodem je určitě skutečnost, že oblast je jako stvořená ke vzrušující jízdě na lyžích, snowboardování nebo běžeckému lyžování. Spoustu zábavy tu zažijí profíci i začátečníci. Vrchol Schmittenhöhe a ledovcový areál Kitzsteinhorn lákají na řadu různých sjezdovek uprostřed zasněžené krajiny. Nabízejí se tu jak prudké tratě pro zdatné sjezdaře, tak i mírnější terény pro začátečníky. Schmittenhöhe a naopak Maiskogel zaručují kvalitní zábavu pro celou rodinu.

Ti z turistů, co upřednostňují lyžařské túry, se mohou vypravit na již zmiňovaný Maiskogel, nebo popadnout sněžnice a vydat se na výlet. Slunce svítí, krajina se třpytí a každý si tu bude připadat, jako by disponoval vším časem světa. Vydat se se dá i bez sněžnic. Samozřejmě záleží na tloušťce sněhu a vybrané turistické cestě. Mnoho známých cest, které v létě křižují krajinu, se v zimním čase těžko hledá.

V regionu Kaprun / Zell am See ovšem nečekají na turisty pouze zimní sporty. Vzrůstající popularitě se těši místní kuchyně a samozřejmě také aprés - ski. Vrchol Schmittenhöhe je středobodem zdejší zábavy po lyžování. Spousta chat v okolí překvapí výtečnou gastronomií. Ke klasickým pokrmům se řadí trhanec, vídeňský řízek či sýrové noky. Vysoko v horách na Kitzsteinhornu leží Ice Camp. Jde o unikátní areál plný iglú a zábavných programů. Návštěvníky láká i objekt Gipfel Welt 3000, nejvýše položená vyhlídková plošina na území Salcburska.

V případě rodinné dovolené v Rakousku nemůže chybět sáňkování. V okolí Kaprunu a Zell am See je velký výběr fantastických sáňkařských tratí. Ty bezpochyby potěší děti i jejich rodiče. Sáňkařskou dráhu je možné si užít na Alpské dráze na Maiskogelu či na Maisiflitzeru. K dispozici je také rodinný zábavní park Kaprun. Vyjeďte nahoru na svah a pak už si pouze vychutnávejte jízdu jako na horské dráze.

Po lyžování a fyzické aktivitě potřebuje relaxaci tělo i duše. Sauny, masáže a koupele čekají v komplexu Tauren Spa v Kaprunu. Jedenáct bazénů, 10 saun, parní lázně a další procedury čekají jen na vás. Zell am See Leisure Centre disponuje krytým bazénem, zahrnuje krásnou saunu a v nabídce je spousta odpočinkových procedur.
Na lyže do Kaprunu a Zell am See Adresa : http://kaprun-zell-see-rakousko.sweb.cz/
Kategorie: Sport
Klíčová slova: cestování, dovolená, lyžování, lyže, sníh, zima, hory, Alpy, sjezdovky, Rakousko
Uloženo: 15.01.2019
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2019 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde