Větrné elektrárny

Firma Bohemia Wind s.r.o. vlastní technologii na malé větrné elektrárny do 30kW. Dle údajů výrobce a následného průzkumu trhu se jedná o nejmodernější technologii, která využívá pomaloběžný systém generátorů s permanentními magnety a byla do České republiky přivezena na základě transferu technologií v rámci EU pod záštitou Technologického centra Akademie věd. Tento systém nemá žádné převodové ústrojí, které je zdrojem ztrát výkonu, poruch a hluku. Mimo jiné zaručuje velmi vysokou spolehlivost a dlouhou životnost VTE / 20 – 30 let /. Výhodou výstavby těchto VTE je také relativní snadnost a nízké náklady na stavbu / smontované stroje se vztyčují za pomocí navijáku bez nutnosti budovat přístupové komunikace pro autojeřáby /.
Nejdůležitějším parametrem pro volbu této technologie je cena a výkon. Cena jedné nainstalované kilowaty je jednoznačně nejnižší i v porovnání s obřími VTE.
Např. výkon, který vyrobí farma s 30ti VTE je vyšší oproti jedné obří VTE o stejném nainstalovaném výkonu a to ze dvou důvodů.
1/ 30 malých VTE je postaveno na mnohem větší ploše a mnohem lépe tak využijí proudění vzduchu, které není nikdy pravidelné a stálé.
2/ Roztáčecí rychlost je 1,5 m/s a řídící elektronika odebírá výkon již při těchto velmi malých rychlostech větru. V celkovém výkonu je to až o 17 % navíc vyrobené energie oproti VTE, které se roztáčejí při vyšších rychlostech větru, většinou mezi 3 – 4 m/s.
Ekonomická návratnost se pohybuje od 5 do 8 roků dle vydatnosti lokality.

Větrné elektrárny Adresa : http://www.bohemiawind.cz
Kategorie: Průmysl, zemědělství­, výroba
Klíčová slova: Větrné elektrárny, větrné farmy, generátory, turbíny, lopatky, energie
Uloženo: 11.06.2007
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: 3
Hodnocení webu: 2

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde