SCHNELL MOTOR Česká republika s.r.o.

Naši zákazníci díky tomu profitují z naší dlouholeté praxe v oboru projektování a výstavby kompletních stanic, maximální hospodárnost agregátů, individuální koncepci stanic pro zemědělské statky,energetickou optimalizaci vazby energie-teplo, technologickou kvalitu a vývoj, servis.

Spolehlivost a kompetence

Pro naše zákazníky jsme zde sedm dní v týdnu – v našem moderním závodě v německém Amtzellu (Allgäu) stejně jako v našich servisních zastoupeních v Německu i v zahraničí. Ve vývoji, výrobě a poradenství se o Váš prospěch stará více než 300 zaměstnanců: o Vaše cíle, partnerskou spolupráci, Vaši spokojenost.

Okolo 2.500 expedovaných agregátů je nejlepším důkazem spolehlivosti a technologické kompetence. Výkonové spektrum (elektrického výkonu) našich jednotek se pohybuje v rozmezí od 40 kW do 1,2 MW. Ať již se bude jednat o bioplyn, skládkový, kalový nebo jiný chudý plyn – společně najdeme řešení! Vznětový motor se zápalným paprskem
Osvědčený princip dieselového motoru + inovativní vstřikování = špičková technologie.

Vznětový motor se zápalným paprskem pracuje na principu dieselového motoru. Dieselový motor se již před více než sto lety etabloval jako nejefektivnější spalovací motor. Vyniká fyzikálními vlastnostmi, jejichž výhod využívá i vznětový motor se zápalným paprskem.

Vznětový motor se zápalným paprskem má však ještě další přednosti: vyšší kompresní poměr zvyšuje účinnost. Chudý plyn (bioplyn, kalový a skládkový plyn) vykazuje vzhledem ke svému vysokému podílu CO2 vysokou antidetonační odolnost („odolnost proti klepání“), a ideálně se proto hodí ke spalování ve vznětových motorech se zápalným paprskem. Plyn se přimíchává do nasávaného spalovacího vzduchu. Tato směs chudého plynu a vzduchu se v motoru stlačí a vstříknutím malého množství zapalovacího oleje se ve spalovacím prostoru aktivuje zapálení směsi.

Nápaditě: účinnost

Aby se plně využilo termodynamických výhod principu dieselového motoru při spalování
bioplynu, upravili jsme dieselový motor na vznětový motor se zápalným paprskem. Optimalizovaný vačkový hřídel například minimalizuje ztrátu při výplachu bioplynu.

Nejdůležitějším opatřením pro dosažení maximální možné účinnosti je však inteligentně
řešená vstřikovací technika. Vyšší účinnost znamená vyšší energetickou výtěžnost. To znamená: dokonalé využití surovin, optimalizovaný, hospodárný provoz.Vstřikovací technika
Regulační elektronika optimalizuje procesy motoru.
Maximální výtěžnost!

Bioplyn je přírodní palivo, které má vlivem svého složení silně kolísavé vlastnosti.
U zemědělských stanic, v nichž se zpracovává kejda a obnovitelné suroviny, z toho vyplývá: hodnoty, jako je antidetonační odolnost a rychlost plamene, se mohou během
několika vteřin zdvojnásobit nebo o polovinu zmenšit.

Jak lze tyto proměnlivé podmínky udržet pod kontrolou? Vznětová technika SCHNELL je
založena na mnohokrát oceněné technologii elektronického vstřikování, která optimálně
reguluje bod zápalu. Toto řešení představuje milník v dějinách vznětové techniky.

Inteligentní regulace

Regulační elektronika stanovuje ideální okamžik vstřiku a potřebné množství zapalovacího oleje. Díky tomu se nastaví ideální teplota spalování. Regulační elektronika
kontroluje a optimalizuje vstřikování. Ve srovnání s běžnými vstřikovači má naše elektronická vstřikovací technika rozhodující přednosti:

podstatně vyšší účinnost
prokazatelně nižší emise
méně poruch, méně výpadků
delší životnost motoru
hospodárné využití bionafty a rostlinného oleje
postačuje minimalni podil zapalovaciho oleje

delši životnost trysek

Sečteno podtrženo to pro provozovatele znamená: více vyrobeného proudu při trvale
nižších nákladech.
Produkt
Sladěné komponenty, nejefektivnější řešení.

Srdcem našich agregátů je vznětový motor se zápalným paprskem SCHNELL. Je založen na stokrát osvědčené technologii dieselových motorů výrobců, jako je SISU nebo SCANIA. Mezi hlavní přednosti vznětového motoru se zápalným paprskem SCHNELL patří vysoká účinnost, spolehlivý provoz, dlouhá životnost, nízká spotřeba zapalovacího oleje a nízké emise odpadních plynů. Díky vypilovanému sladění vstřikovací jednotky, turbodmychadla, řízení, chlazení plnicího vzduchu a chlazení motoru Vám můžeme zaručit hospodárné a spolehlivé fungování kogenerační jednotky, která zajistí efektivní získávání elektrické energie a tepla.

Všechny agregáty jsou sériově vybaveny deskovým výměníkem tepla z ušlechtilé oceli k oddělení chladicího okruhu motoru od okruhu topného. Součástí výbavy je dále nouzové chlazení, které je i v horkých letních dnech zárukou bezpečného odvodu tepla.

Vysoké stability a odolnosti našich agregátů vůči vibracím dosahujeme uložením do několika vrstev pryže na ocelovém rámu s vysokou torzní tuhostí. Generátor a motor spojuje pryžová spojka s dlouhou životností, která rovněž tlumí kmity.

Kontrolovaně a efektivně

Komfortní a snadnou obsluhu zaručuje naše mikroprocesorové řízení vybavené displejem s nekódovaným textem. Zde lze nastavit a kontrolovat všechny funkce kogenerační jednotky. Dokonalý přehled zahrnuje permanentní kontrolu motoru, generátoru a sítě včetně řízení výkonu dle externího zadání požadovaných hodnot. Dále se sleduje přetížení, nedostatečné zatížení, zpětné zatížení, kolísání zátěže a historie.

Prehled agregátu
Biogas-Zündstrahlaggregate
Bioplynové vznetové agregáty
se zápalným paprskem40 kW až 75 kW Biogas-Zündstrahlaggregate
Bioplynové vznetové agregáty
se zápalným paprskem110 kW až 170 kW
Bioplynové vznetové agregáty
se zápalným paprskem180 kW až 265 kW Moduly pro úpravu paliva

KAM-P a KAM-R
Pflanzenölaggregate
Agregáty na rostlinný olej110 kW až 170 kW Agregáty na rostlinný olej180 kW až 265 kWSCHNELL MOTOR Česká republika s.r.o. Adresa : http://www.schnellmotor.cz
Kategorie: Průmysl, zemědělství­, výroba
Klíčová slova: kogeneračni,jednotky,agregaty,schnellmotor, bioplynové,stanice
Uloženo: 16.06.2011
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde