Komíny HELUZ – kvalita a jednoduchost

Tyto systémy řeší výstavbu komínu komplexně a navíc díky použití unikátních broušených cihelných komínových tvarovek zajišťují oproti jiným materiálům vysoký tepelný odpor komínového pláště a rychlé,
přesné a jednoduché zdění. Jejich kvalitu dokládá i fakt, že společnost získala osvědčení Institutu požární techniky a výzkumu bezpečnosti v Rakousku potvrzující maximální požární odolnost proti šíření ohně komínovým tělesem.
Typy systémů

V současnosti jsou na trhu tři typy komínových systémů HELUZ, a to KLASIK, MULTI a PLYN. HELUZ PLYN je určen pro spotřebiče na plynná a kapalná paliva v přetlakovém i podtlakovém provozu s výstupní teplotou spalin max. do 120 °C. HELUZ MULTI je třísložkový komínový systém použitelný pro všechny typy paliv a spotřebičů. Skládá se z broušených cihelných tvarovek obvodového pláště, tepelné izolace a izostatických keramických tenkostěnných rour, které slouží pro odvod spalin. Zároveň svou konstrukcí umožňuje i přívod vzduchu ke spotřebiči. Je vhodný i pro nízkoenergetické a pasivní domy. Zákazníky nejžádanější je HELUZ KLASIK, třísložkový komínový systém se zadním odvětráváním,
které zajišťuje optimální funkci komínu. Tvoří ho broušené cihelné tvarovky obvodového pláště, tepelná izolace a šamotové vložky pro odvod spalin. Tento systém je vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin, tzn. pro atmosférický provoz.
Komínová stavebnice

Pro systém KLASIK nabízí společnost HELUZ novinku: komínovou stavebnici, jejíž prvky je možné libovolně kombinovat. Je okamžitě k odběru, šetří zákazníkům jejich čas a přitom se nemusí obávat, že komín nebude kompletní.

Komínový základ tvoří na jedné paletě připravené veškeré komponenty potřebné pro sestavení 3,5 m komínového tělesa o průměru 160 nebo 200 mm s připojením sopouchu jak 45°, tak i 90°. Po jeho zakoupení lze ihned zahájit výstavbu komínu a typ nadstřešní části zvolit až dodatečně. K libovolnému prodloužení komínového základu je možné použít tzv. komínový set o délce 1, 2 nebo 3 m. Jeho součástí jsou cihelné tvarovky, tepelná izolace a šamotové vložky. K řešení nadstřešní části komínového tělesa slouží komínové ukončení délky 1 m.

Vybírat lze mezi základním ukončením, které se opatří omítkou, nebo obkladem a ukončením GRAND s prstenci cihlové barvy. Zákazník si může vybrat i komínový komplet systému KLASIK o průměru 200 mm. Na jedné paletě jsou připraveny komponenty potřebné pro sestavení 7, 8 nebo 9 m komínového tělesa s připojením sopouchu 45° i 90°. Nadstřešní část je v základním provedení s výškou do 1,3 m. Pro dosažení potřebné výšky komínu lze použít komínový nástavec z dvojitého leštěného nerezového plechu s vloženou izolací.

Společnost HELUZ vás zve na návštěvu expozice v hale 1 – B8 na veletrhu FOR ARCH Praha ve dnech 21. – 25. 9. 2010. (www.heluz.cz)
Komíny HELUZ – kvalita a jednoduchost Adresa : http://pr-web.cz/bydleni/kominy-heluz-kvalita-a-jednoduchost-v-jednom/
Kategorie: Průmysl, zemědělství­, výroba
Klíčová slova: komín, komíny, Heluz
Uloženo: 17.09.2010
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde