Jak si najít práci?

Možná vás to potkalo také. Zdá se vám, že denně pročítáte inzeráty s nabídkami práce, ale žádná neodpovídá vaší kvalifikaci nebo představám? Pokud vás přeci jen nějaká zaujme, zjistíte, že byste za ní museli denně dojíždět desítky kilometrů. Jak takovou situaci řešit?
Jen proto, že něco nevidíme, nemůžeme tvrdit, že to neexistuje. Stejně tak to platí pro oblast hledání práce. Pocit, že nemůžete najít práci, často pouze signalizuje potřebu změny strategie hledání nebo svých představy či očekávání.
Nabídněte své schopnosti
Nezanevřete na pročítání inzerátů, ať už v novinách, odborných časopisech na internetu či na úřadu práce. Není jich zrovna moc? Zkuste rozeslat svůj životopis do firem, které jsou svým zaměřením blízké vaší profesní orientaci. Vlastní iniciativou můžete potenciálního zaměstnavatele zaujmout a rozhodně nic neztratíte.
Zamyslete se také, kde všude byste mohli své schopnosti využít. Nehledejte práci jen v odvětví, kterého se týkalo vaše poslední zaměstnání. Komunikační schopnosti, znalost cizích jazyků nebo práci s počítačem můžete využít v mnoha profesích.
Nebojte se zkusit něco nového
Pokud nemůžete již delší dobu najít uplatnění ve své profesi, možná nastal čas na rekvalifikaci. Úřady práce nabízejí řadu rekvalifikačních kurzů, které mohou jejich účastníkům pomoci k širšímu uplatnění na trhu práce.
Je v současnosti vaším hlavním motivem k hledání práce zaplacení účtů nebo finanční zabezpečení rodiny? Pak se alespoň na nějaký čas spokojte se zaměstnáním, které možná nebude splňovat vaše ideální představy, ale stane se zdrojem tolik potřebného příjmu.
Pracujte z domova
Jisté profese, jakými jsou odborníci v oblastech informačních technologií, překladatelé, grafici nebo účetní mohou svou práci dělat za určitých okolností i z domova. Některé firmy tuto možnost nabízejí, jde jen o to, chopit se příležitosti. Podobné zaměstnání možná nepřinese stejné finanční ohodnocení jako práce na plný úvazek, ale má své nesporné výhody.
Práce z domova však rozhodně není řešením pro každého. Klade totiž vysoké nároky na osobnost jednotlivce. Bez vlastní disciplíny by se totiž snadno mohlo stát, že se náplní pracovního dne stane povalování před televizí.
Opravdu v okolí žádná práce není?
V západních zemích je to pravidlem, u nás jde pro mnohé o úplně poslední možnost. Stěhování za prací není jistě snadné, ale někdy je nezbytné. Nemálo organizací přesidluje do větších měst, nebo dokonce za hranice země a jejich zaměstnanci je často následují.
Pokud tedy opravdu nemůžete najít práci v místě, kde žijete a nechcete za prací denně dojíždět, možná byste měli začít uvažovat o možnosti zkusit štěstí jinde, i kdyby to mělo být za hranicemi. Zkušenost, kterou tak získáte, obohatí nejen váš životopis, ale může také ovlivnit vaši budoucí profesní kariéru.
Naše pracovní pozice naleznete na www.manmark-cz.cz, kde mám až 500 pracovních pozic týdně. Zdarma se také můžete zaregistrovat do naší databáze uchazečů značky ManMark. Registrace je zdarma. Pro více informaci nás neváhejte kontaktovat na emailové adrese: praha@manmark.cz

ManMark Czech Republic s.r.o.
Jak si najít práci? Adresa : http://ifdb.cz/bruce-willis
Kategorie: Práce, výdělek
Klíčová slova: ManMark, Jobs, Práce, Nabídka práce
Uloženo: 21.03.2012
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: 3
Hodnocení webu: 3

Tip: nejlepší výběr dovolených 2023


 
Copyright © 2005-2023 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde