Plánujete stavbu domu?


Na samém počátku stavby nového domu stojí úvahy o financování. Zaměříme se dnes na hypotéku na výstavbu domu.

Máte pozemek?


Důležité je, zda vlastníte pozemek nebo ho budete teprve kupovat. Dále se situace liší podle toho, jestli pozemek uhradíte z vlastní hotovosti nebo na něj potřebujete hypotéku. V prvním případě bude vše jednodušší – pozemkem můžete ručit za hypoteční úvěr a většinou vám tato zástava vystačí až do skončení hrubé stavby. Složitější je, když pozemek chcete také hradit z hypotéky.

Kupujeme pozemek na výstavbu domu


Chcete-li hypotéku na pozemek, máte dvě možnosti.

•Zažádejte o hypotéku jen na pozemek. Musíte doložit, že pozemek je určen k výstavbě (stavebním povolením, územním souhlasem, územním plánem), že je k němu zajištěn přístup a nemá žádné právní vady. Mějte na paměti, že hypotéku na výstavbu si poté musíte vzít u stejné banky. V tomto případě nemusíte zatím stavbu plánovat, ale budete v budoucnosti procházet procesem žádosti o hypotéku znovu.
•Druhou možností je vzít si hypotéku na pozemek i stavbu současně – zjednodušíte si administrativu a ušetříte na poplatcích, ale musíte již i předložit projekt a rozpočet na stavbu a jste časově limitováni termínem, do kdy musíte stavbu stihnout. Úvěr se poté čerpá postupně podle aktuální prostavěnosti (nutno doložit odhadem).

Zlákala vás dřevostavba?


U dřevostavby je specifická situace. Standardní způsob čerpání úvěru dle aktuální fáze výstavby použít nelze kvůli mimořádné rychlosti výstavby dřevostaveb. Běžné administrativní kroky se nestíhají. Proto řada bank nabízí specifický způsob čerpání úvěru pro dřevostavby, pokud splníte jejich podmínky. Situace se liší u jednotlivých bank a protože se jedná o komplikovanější záležitost, doporučujeme řešit ji s hypotečním makléřem, který vám nabídky bank srovná a zajistí bezproblémový průběh čerpání úvěru a poradí, jaké papíry potřebujete k hypotéce. Hypotékář vám může nabídnou i vyřízení úvěru online – podívejte se na nabídku hypotečního specialisty Martiny Škarydkové (http://www.mskarydkova.cz/).

Plánujete stavbu domu? Adresa : http://www.mskarydkova.cz/
Kategorie: Peníze, finance
Klíčová slova: hypotéka na výstavbu domu, hypotéka na pozemek, hypotéční poradce, hypotékář
Uloženo: 02.02.2018
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2018 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde