Danica a její blog

Danica

Blog

recenze

Když se řekne Danica, mezi jistou částí blogařů se rozzáří oči a na všechny opět dýchne atmosféra modrého blogu, z něhož čiší klid a pohoda, která nás vtáhne do virtuálního internetového světa s takovou laskavostí, že se neubráníme citovému výdechu: "Ách!"

Už v názvu blogu můžeme vycítit upřímnost autorky těchto stránek, protože se nebrání dát své jméno do prostoru anonymních výtvorů a podepisuje se tak pod dílo částečně autorské, ve větší míře však přebrané od jiných. Nelze než prohlásit, že pro nás vybírá s vytříbeným vkusem to nejlepší, co na dostupných webových stránkách najde. Od různých žertovných obrázků, které ale v žádném případě netvoří jádro, pouze úsměvně doplňují poslání a poselství, které Danica přenáší dál, až po vážná zamyšlení nad životem.

Páteří celého jejího díla, čítajícího několik tisíc jednotek jsou humorné příběhy, úvahy a moudra, které potkala při svých toulkách po internetovém hájemství. Hlavně výběr (mnohdy čerpá z autorů Neviditelnýho psa, Chechtavýho tygra, či Moby Dicka) odhaluje její duši více, než by si sama byla ochotna připustit. K její cti nutno přidat i to, že se úpěnlivě snaží udávat zdroje, případně odkazy, kde na tyto poklady internetového světa narazila.

Protože již dospěla do období, kdy se poctivě musela prodrápat křovinami Html kódů, Java scriptů i CSS, snaží se tyto poznatky předávat dál. K tomu jí pomáhá úctyhodná sbírka různých kódů a scriptů, které soustředí v přehledně vedených kategoriích.

Není bez zajímavosti, že její Návštěvní kniha je stejně dobrodružným čtením jako samotný blog. Kromě obdivovatelů ji zde žádají o pomoc začínající a tápající zakladatelé blogů, kterým ráda předává své zkušenosti a radí jim jak dál. Její návštěvníci jí (sami zřejmě na blog nemají odvahu) také předávají své myšlenky, svěřují se se svými city, pocity i náladami. Toto všechno dotváří obrovské charizma naší blogové dámy a nutí nás vracet se znova a znova do její oázy lidství.

Při pravidelných návštěvách Danici mi napadá jedno crédo: "Kdo si hraje, nezlobí." A věřte tomu, Danica nezlobí, Danica si hraje a přináší tím stovkám svých denních čtenářů radost, radost a ještě jednou radost.

Danico děkujeme.

Richard Vrba
PS.: Děkuji panu Richardu Vrbovi za zpracování recenze mého blogu, kterou si dovoluji zde zveřejnit.

Danica a její blog Adresa : http://blog.lide.cz/danatoma/
Kategorie: Osobní­ stránky
Autor: richie
Klíčová slova: vtipy, vtipné obrázky, citáty, příběhy ze života, množství HTML kódů
Uloženo: 11.08.2006
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: 1.2
Hodnocení webu: 1.2

Chcete domácí­ mazlí­čky? Lí­bí­ se Vám želva nádherná, Osmák degu nebo čeští­ hadi? Nejprve si o nich něco přečtěte.

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde