Virťa sobě

Název Virťa sobě i jeho podtitul "nic o ničem" celkem zřetelně napovídá, že si autor nesnaží hrát na nic velkého a pompézního, ale jen pro potěchu svou a svých přátel vytváří své osobní stránky, v nichž nabízí perličky českého i světového humoru. Kromě výběru různých fotografických či kreslených vtipů se snaží pobavit i přepisem Murphyho zákonů. Sleduje život na Sazka Aréně v Praze, kde kromě pravidelné aktualizace programu nabízí i svůj vlastní pohled na některé z akcí, ať už ve formě rezenzí, poznámek, postřehů, nebo také obrázku z pozadí koncertů, či sportovních událostí.

Díky jeho novinářské minulosti se mu daří v autorských kategoriích udržet nejen poměrně zdařilou formu, ale dodává obsahu poutavost a čtivost okořeněnou notnou dávkou laskavého, ale přitom lehce ironického humoru. Autor se s nadhledem jemu vlastním zamýšlí nad různými událostmi v jeho soukromí, či okolí. V kategorii "Mým láskám" mimo poetických vzpomínek na své bývalé lásky prochází i místy v různých koutech Evropy, které mu přirostly k srdci. V právě vznikající kategorii "trafika" (!pozor! s různými mediálními trafikami Anife či Káči nemá tento útvar vůbec nic společného), si všímá okolí z pohledu prodavače trafikanta na jedné nejmenované ubytovně.

Celkové dělení blogu do kategorií a podkategorií dává možnost dobré orientace a pohybu po jednotlivých zákoutích jeho blogu. Díky Návštěvní knize, anketám a vzkazníku udržuje stálý kontakt se svými čtenáři, což svědčí o tom, že nezůstává uzavřen jen sobě a svým pocitům, ale že v titulu stránek je zřetelná nadsázka a ironie. Hledá a posiluje kontakty s dalšími okolními blogaři a snaží se o své objevy zajímavých stránek podělit s ostatními.

Vzato s nadhledem, Virťovi se podařilo vytvořit tematicky barevné, obsahově našlapané stránky plné pohody, informací i zábavy pro všechny kategorie čtenářů. Snad jen blogaři typu "tokiohotelů" by u něj neuspěli, neboť mezi těmito dvěma světy je příliš propastný rozdíl, než aby jej jeho velmi jemná a tolerantní povaha dokázala přes něj přenést.

Richard Vrba


"Jejdánky, lidičky. Von se snad pomátl. Dyk já se v tom vůbec nepoznávám! Ale nemohu nepřiznat, že mi to docela lichotí. Ale nechme už zbytečných řečí a honem - šup šup - pojďte se přesvědčit, jestli má pravdu, nebo se náhodou jenom vlivem úpalu nezbláznil, ju?"

Richie, dík za recenzi. A na vás ostatní se už těším.

Váš ;oD Virťa.

Virťa sobě Adresa : http://blog.lide.cz/virtan/
Kategorie: Osobní­ stránky
Autor: richie
Klíčová slova: básničky, říkanky, fejetony, glosy, recenze, ptákoviny, Sazka Aréna, Murphy
Uloženo: 13.07.2006
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: 1.5
Hodnocení webu: 1.5

Chcete domácí­ mazlí­čky? Lí­bí­ se Vám želva nádherná, Osmák degu nebo čeští­ hadi? Nejprve si o nich něco přečtěte.

 
Copyright © 2005-2022 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde