Dalekohledy

Holandský optik Hansem Lippersheyem si nechal patentovat první dalekohled. Na jeho poznatky pak dále navázal Ital Galileo Galilee a později Johannes Kepler. Dalekohled je tedy přístroj, který je lidstvu znám a zdokonalován několik staletí. Rychlý rozvoj a vývoj zaznamenávají dalekohledy v posledních letech, kdy je zdokonalována zejména jejich optika.
Mezi uznávané výrobce optiky lze zařadit mimo jiné Bresser, Bushnell, Fomei, Meopta, Nikon nebo Yukon. Dalekohledy, divadelní kukátka, noční vidění, dálkoměry či jinou optiku těchto značek naleznete na portálu a e-shopu www.dalekohledy-puskohledy.cz. Na tomto e-shopu můžete dalekohledy vybírat podle jejich zvětšení, podle výrobce, podle využití nebo hledat dalekohledy v TOP kategorii nejprodávanějších dalekohledů a nechat se tak inspirovat předešlými zákazníky tohoto e-shopu s optikou.
Výběr dalekohledu je ovlivněn technickými parametry dalekohledu (zvětšení, průměr objektivu, zorný úhel či pole atd.), četností jeho používání, účelem využití dalekohledu a v neposlední řadě i finančními prostředky, které chcete do dalekohledu investovat.
Hitem poslední doby se stávají astronomické dalekohledy, díky němuž mohou jak malí, tak dospělí nahlédnout do tahů vesmíru více než pouhým okem. Na trhu jsou teleskopy – hvězdářské dalekohledy – vhodné pro úplné začátečníky, kteří se teprve seznamují s pozorováním nočním oblohy. Právě takové dalekohledy kupují rodiče svým dětem jako kreativní dárek, který v dětech probouzí fantazii, touhu poznávat a bádat, touhu něčemu novému se přiučit. Jedním z mnoha vhodných dalekohledů pro začátečníka jmenujme dalekohled Sirius od společnosti Bresser. Jedná se o achromatický čočkový teleskop s jednoduchou azimutální montáží.
Stálicí a jedním z nejoblíbenějších dalekohledů pro myslivost, ornitologii, pozorování přírody je dalekohled Bresser CONDOR WP. Jedná se o vodotěsný, dusíkem plněný dalekohled, který je možné používat v horších povětrnostních podmínkách (jako je déšť, mráz, vysoká vlhkost vzduchu a podobně). Tělo dalekohledů řady CONDOR je pogumované. Dalekohledy této modelové řady mají vynikající optiku, antireflexní vrstvy jsou samozřejmostí. Další předností, kterou oceníte při dlouhým výšlapech, je nízká hmotnost a menší rozměry dalekohledu. Design dalekohledů je velice moderní a pěkný. Výhodou dalekohledu jsou vysunovací a pogumované očnice, které dobře padnou do oční jamky. Pokud nosíte dioptrické brýle, nevadí, tento dalekohledy umožňuje velmi dobré pozorování i s brýlemi. Dioptrická korekce je umístěna na pravém okuláru dalekohledu. Dalekohled je dodáván s brašnou, krytkami, popruhem a čistící antistatickou utěrkou.
Koupí dalekohledu se „zavazujete“ o něj pečovat. Čím pečlivěji budete o dalekohled pečovat, udržovat jej v čistotě a správně čistit, tím déle vám bude dalekohled dobře a kvalitně sloužit.
To neznamená, že budete dalekohled čistit co možná nejčastěji, ale naopak co možná nejméně, šetrně, opatrně, kvalitně. Čištění nikdy neprovádějte částmi oděvu (dochází k trvalému poškození prachovými zrnky). Pro čištění používejte štěteček, vatové tyčinky navlhčené v čistícím roztoku.
Mnoho zážitků s dalekohledem přeje dalekohledy-puskohledy.cz.

Dalekohledy Adresa : http://www.dalekohledy-puskohledy.cz
Kategorie: Obchody a služby
Klíčová slova: dalekohledy
Uloženo: 20.01.2012
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde