Jak na osvětlení v dětském pokoji

Požadavky na dětská svítidla se s věkem dítěte mění - dvouleté dítě spíš než lampičku na čtení ocení „bludičku“ u postele, díky které se nebude v noci bát tmy, nepotřebuje osvětlení k počítači atd. Školák naopak čtecí lampičku uvítá a optimální osvětlení pracovního stolu je v tomto případě naprostou nutností. Pomineme-li centrální osvětlení, které by mělo být v každém dětském pokoji (světelný zdroj by měl vyzařovat tzv. rozptýlené neboli difuzní světlo), dalšími nutnými zdroji světla by mělo být právě osvětlení pracovního stolu světlo ke čtení.

Osvětlení pracovního stolu

I děti, zejména školáci musí někdy pracovat za tmy, zvlášť v zimním období, proto výběru osvětlení na pracovní stůl věnujte velkou pozornost. Úkolem pracovních lamp je osvítit co největší prostor stolu tak, aby nejvíce osvětlená byla ta část stolu, která je nejvíc využívána. Důležité je umístit lampu tak, aby nestínila - pravák by měl mít pracovní osvětlení na levé straně stolu, levák na pravé. Při čtení je vhodné, aby světelný zdroj dopadal z čelní strany stolu. Pracovní lampa by měla mít pohyblivé rameno, pomocí kterého ji lze natáčet do potřebných pozic, důležité je i bezpečné upevnění lampy ke stolu nebo polici, například pomocí skřipce. Stínítko stolní lampy by nemělo být průhledné a musí mít dostatečnou velikost. (Pokud vyberete lampu s malým stínítkem, velká část stolu se bude nořit do tmy, což není pro práci vhodné.) Světelný zdroj vždy musí být vždy umístěn nad výškou očí (ne níže, než 35 cm nad pracovní deskou)!

Pokud má vaše dítě k dispozici počítač, je vhodné umístit na pracovní stůl druhý zdroj světla, který bude osvětlovat stěnu za monitorem a sníží tak kontrast mezi tmavým okolím a svítícím monitorem počítače. Druhý zdroj světla také eliminuje zrakovou únavu.

Světlo ke čtení

Děti nejraději čtou v posteli. I když tento způsob čtení vleže nepatří právě mezi ty zdravotně nejvhodnější, buďme rádi, že se čtení věnují a pořiďme jim čtecí lampu. Dětská lampa by měla mít možnost jednoduchého nasměrování světelného toku.
Jak na osvětlení v dětském pokoji Adresa : http://www.elektrojirku.cz/
Kategorie: Obchody a služby
Klíčová slova: dětská lampa, čtecí lampa, svítidla pro děti, Elektro Jirků, elektro Třebíč, pra
Uloženo: 09.09.2011
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: 1
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2019 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde