Pozor na sezónní výprodeje

Výprodeje jsou v naší zemi velmi oblíbeným pojmem, i přesto že si na ně čeští obchodníci někdy pouze „hrají“. Jen tak je totiž možné, aby při slevách 80% ještě zbylo na výplaty. Pokud doma vezmete do ruky jakoukoliv věc se štítkem výroby, bude na něm ve většině případů napsáno „Made in China“. Velké množství firem totiž přesouvá výrobu do Asie kvůli snižování nákladů. Obchodníci od nich posléze zboží prodávají na evropském trhu s nákupní cenou navýšenou o vysokou marži.
Často se pak můžete na fórech setkat s kritikou, že daný obchod pouze zvýšil doporučenou původní cenu. Proč by si přeci obchodníci nemohli vydělat za drahé zboží a ke konci sezóny vylepit výlohu číslicemi, které nám sdělují maximální slevu a stejně nakonec pomocí výprodeje vydělat slušnou částku peněz.
Tento rok začali sezónní výprodeje oděvů skoro na začátku prázdnin. To způsobilo nákupní horečku u většiny obyvatel. Byl to velice dobře promyšlený tah, protože léto bylo převážně zamračené, a tak se lidé místo relaxace u vody vydali do nákupních center a galerií. Zde pořizovali zlevněné zboží nižší kvality a sezónního designu ve velkém. Obchodníci vydělali a ve skladech jim vzniklo místo pro zboží na podzim a zimu.
Víte, ale že výhodně se dá nakupovat po celý rok? A nejedná se o podřadné zboží, ale značkové kvalitní oděvy, obuv a sportovní vybavení. V poslední době se u nás rozmáhají centra a internetové obchody zaměřené na outlet. Zboží, které prodávají, je často dovezeno ze zahraničí a jedná se o výprodej loňské kolekce. Většina z nás asi bude znát Fashion Arena Outlet Center ve Štěrboholech nebo Outlet Freeport Hatě u Znojma. To jsou dva největší zástupci pevných prodejen.
U outletových e-shopů je situace mnohem barvitější díky jednoduchosti založení samotného podnikání. Jako v každém tržním segmentu zde naleznete kvalitní prodejce, i ty vyloženě strašné. Jednomu z nich jde pouze o to co nejrychleji vygenerovat zisk a péče o zákazníky je na posledním místě. Často je poznáte díky striktním obchodním podmínkám, či chudému designu internetových stránek.
Proto je rozhodně vhodné si prvně zjistit, jaké máte možnosti při reklamaci zboží, či jakou zákaznickou podporu prodejce nabízí. První co nás zaujme je kvalita designu stránek. V porovnání s prvním typem je to jako nebe a dudy. Po prohlédnutí sekcí se zbožím se podívejte i do ostatních služeb, které nabízí. Poradna, tabulka velikostí, přehlednost stránek, výprodeje atd. Jedním z těch lepších internetových outletů je například Monkeysports.cz. K nalezení jich je samozřejmě mnohem více. Stačí pouze vědět, jaký produkt hledáte a v často širokém sortimentu si již pouze vybrat za dobrou cenu.
Pozor na sezónní výprodeje Adresa : http://www.monkeysports.cz
Kategorie: Obchody a služby
Klíčová slova: výprodeje zboží, outlet
Uloženo: 22.08.2011
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2019 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde