Lee Jeans e-shop

Lee Jeans- Jeans that built America

Džíny značky Lee oblékají lidé na celém světě již více než 120 let. Společnost Lee od svého vzniku v roce 1889 ušla pozoruhodnou cestu, na které se pouštěla do odvážných průniků na trh a konkurenci nechávala daleko za sebou. Ve snaze ulehčit práci kovbojům vyrukovalo například Lee s modelem Rider Jacket, určeném přímo k jízdě v sedle a nabízejícím maximální komfort. Zimní verzi této bundy -Storm Rider Jacket- si pak oblíbily hvězdy jako Marilyn Monroe nebo Paul Newman a zajistili jí tak téměř "nesmrtelnost".

Že džíny sluší i dámskému pozadí si uvědomila firma Lee jako jedna z prvních na trhu a v roce 1949 vytvořila model Lady Lee Riders, který dámy poté vyhlásily jako „nejlépe tvarující“. Na zadní kapsy se nedlouho předtím dostávají typické výšivky ve tvaru S (tzv. Lazy-S). Právě díky těmto typickým výšivkám a logu vyraženému na kravské kůži si lidé mohli snadno povšimnout, že džíny Lee slaví úspěch i na stříbrném plátně. V padesátých letech je oblékal třeba mladý rebel James Dean nebo charismatický Marlon Brando. Džíny začalý být díky nim poprvé chápány jako móda a způsob vyjádření názoru.

V šedesátých letech si džíny Lee mohli koupit poprvé také Evropané, první obchod byl otevřen v Belgii, a v polovině sedmdesátých let již Lee vyrábělo nejvíce džínových kalhot pro ženy na světě. Po pádu železné opony jsme i my mohli docenit jejich nadčasový design, kvalitu v každém detailu a pověstnou nezničitelnost. Možná, že i vy máte ještě doma svoje první „leečka“.
Lee Jeans e-shop Adresa : http://www.ejeans.cz
Kategorie: Obchody a služby
Klíčová slova: Lee, jeans, džíny, rifle, kalhoty, top, topy, tops, trička, mikiny, košile
Uloženo: 20.11.2010
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: 5
Hodnocení webu: 5

Mohly by Vás také zajímat okružní plavby nebo dovolená v Chorvatsku?

 
Copyright © 2005-2018 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde