Vybíráme kočárek

Kočárek totiž na rozdíl od mnoha dalších věcí nebude sloužit jenom pár týdnů či měsíců, než z něho miminko vyroste, ale bude vás provázet minimálně tři roky, při více dětech potom i dále. Proto se vyplatí nákup důkladně zvážit a dobře promyslet všechna kritéria nákupu vzhledem k plánovanému využívání kočárku.

Kde, jaký a za kolik?


To možná trochu zní jako titulek bulvárního plátku, ale jsou to přesně ty otázky, které při výběru musíte rozlousknout. Nejspíš se kolem vás už začaly množit různorodé rady, jako například koupit levný kočárek z Polska, vzít kočárek od kamarádky, koupit hlavně za málo peněz nebo naopak hledět hlavně na kvalitu. Vybírejte ale hlavně podle svého a nenechte se zviklat – konec konců to budete právě vy, kdo bude po několik let kočárek každý den vozit, nosit a skládat. Rozhodně se vyplatí koukat právě na kvalitu – co se při nákupu zdá jako nepříliš podstatný detail (např. vyšší hmotnost, viklavá kolečka apod.) to se při každodenní manipulaci velmi brzy začne zajídat a je docela dobře možné, že nakonec se levného kočárku stejně zbavíte a pořídíte si třeba stejný kočárek Concord, jaký má kamarádka.

Hluboké kočárky a další typy


Dalším důležitým bodem je typ kočárku – nejrozšířenější u nás jsou klasické hluboké kočárky a dále najdete také sportovní kočárky, golfové kočárky a sourozenecké kočárky. Zajímavou možností jsou pak také kombinované kočárky, které v sobě spojují hluboké kočárky, golfové kočárky a často také autosedačku a další příslušenství. Mezi nejoblíbenější výrobce v této kategorii pak patří kočárky Concord, kočárky Quinny a kočárky Maxi-Cosi.

Významné detaily


Při výběru hleďte nejen na barvu a materiály, ale také na konstrukci. Zapřemýšlejte, jestli budete s kočárkem chodit víc do terénu nebo do města, jestli ho budete nosit do schodů nebo často skládat do kufru auta či vynášet do tramvaje. I u kvalitních kočárků je rozdíl poznat – například čtyřkolové hluboké kočárky Concord vydrží každý výlet a můžete se s ním bez starosti vydat do terénu, golfové kočárky Quinny se naopak vyznačují dobrou manévrovatelností a snadným řízením vhodným do města. Kočárek Concord v kombinované variantě zase nabízí mnoho dalšího příslušenství, díky čemuž nemusí extra nakupovat třeba autosedačku a podobně. Všechny tyto „detaily“ je dobré znát a orientovat se podle nich.
Vybíráme kočárek Adresa : http://www.buggies.sk
Kategorie: Jiné
Klíčová slova: kocarek, buggies, buggies,sk, rady pro maminky
Uloženo: 13.05.2013
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2021 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde