Šest tipů, na co myslet při pojištění

Většina majitelů nemovitostí se snaží ochránit svůj majetek sjednáním vhodného pojištění nemovitosti. Bohužel řada dělá stále se opakující chybu – pojistí si pouze nemovitost a zapomenou na pojištění domácnosti. Martina Škarydková, certifikovaná finanční specialistka, zabývající se financováním bydlení, úvěry, pojištěním, investicemi a realitami (http://www.mskarydkova.cz/), přináší několik tipů, jak si správně pojistit byt nebo dům.

1.Pojištění nemovitosti nikdy nezaměňujte s pojištěním domácnosti. Pojištění nemovitosti se dotýká stavby jako takové, součástí, které jsou s budovou pevně spojeny – střecha, zdi, podlahy, okna, radiátory, ale také vana či napevno přišroubovaná kuchyňská linka. Pojištění domácnosti nám chrání vnitřní vybavení (to, co by se z domu „vysypalo“) - nábytek, elektronika, cennosti, sportovní vybavení.

2.Dávejte si pozor na správnou osobu pojistníka – nemovitost pojišťuje majitel, domácnost ten, kdo v ní bydlí (na koho je např. uzavřena nájemní smlouva).

3.Vždy je třeba si zjistit, která rizika základní pojištění kryje a co je možné si dopojistit. Je potřeba konkurenční nabídky srovnat a vyhodnotit poměr nabídky a ceny – ne vždy je tak nejlevnější pojištění zároveň to nejlepší!

4.Máte pojištěna správná rizika? Víte, jaký je rozdíl mezi povodní a záplavou nebo krádeží, vloupáním a vandalismem? Víte, kdy vám nemovitost poničí tíha sněhu a kdy zatečení atmosférických srážek?

5.Kdy jste si naposledy aktualizovali vaši pojistnou smlouvu? Už si nevzpomínáte? Chyba! Často se stává, že klienti nereflektují současný stav nemovitosti a vybavení domácnosti a mají majetek podpojištěný nebo přepojištěný. V obou případech nedostanete od pojišťovny částku, kterou byste očekávali.

6.Vše si řádně zdokumentujte! Pojišťovně musíte doložit vlastnictví věcí, za něž žádáte úhradu.

Pokud se chcete poradit nebo potřebujete pojištění rychle, můžete se obrátit na služby nezávislého poradce.

Šest tipů, na co myslet při pojištění Adresa : http://www.mskarydkova.cz/
Kategorie: Bydlení, nemovitosti
Klíčová slova: certifikovaná finanční specialistka, pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti
Uloženo: 02.02.2018
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2018 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobních údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde