Keramické květináče – jejich výhody a ne

Ovšem neopomenout bychom neměli ani menší či větší dekorativní prvky, které teprve dotváří celkový vzhled zahrady. Mezi takové můžeme počítat sochy, amfory, fontánky nebo <strong>keramické květináče. Přičemž <strong>keramické květináče se hodí snad do jakéhokoli prostředí a proto se jimi budeme nyní zabývat.

Co je keramika? A kam ji umístit?


Keramikou se rozumí předměty vyrobené z určitě hlíny, kterou může být jíl a jiné křemičité sloučeniny. Tyto předměty se vytvářejí do určitého tvaru a poté se zpevňují pálením. Teplota při pálení dosahuje až 600°C. Protože je keramika poměrně dobře zpracovatelný materiál, vzniká z ní spousta předmětů denního použití. Tímto způsobem vznikají i <strong>keramické květináče různých tvarů a barev.
Kromě jiných vlastností je keramika, a tudíž i keramické květináče, křehká. Proto bychom si měli rozmyslet, kam <strong>keramické květináče usadíme či pověsíme. Toto pravidlo platí o to víc, chcete-li keramické květináče umístit do exteriéru. Optimální místo pro umístění je z dosahu ploch, kde si například hrají děti nebo je více frekventované co se týče pohybu (cestičky, vjezd pro auta apod.).

Keramické květináče do exteriéru i interiéru


Keramické květináče mají tu vlastnost, že se hodí jak do venkovního prostředí, tak se dají umístit i do domu či bytu. Designu se bát nemusíte, protože současný trh nabízí keramické květináče v různých tvarech, velikostí i barvách. Tudíž je můžete spokojeně sloučit s vybavením a barevnými kombinacemi vašeho domova. Volba je tedy na vás. Důležité je akorát umístění. Pokud si pro své <a href="http://www.e-dumzahrada.cz/kvetinace-keramicke-c-40_41.html" title="keramické květináče">keramické květináče</a> vyberete interiér, není prakticky co řešit. Ovšem pokud se rozhodnete umístit je do exteriéru, je vhodné vybírat keramické květináče pravidelného tvaru, širší a nižší. Díky těmto tvarům je květináč stabilnější a tím také odolnější.
Keramické květináče v exteriéru nejlépe vyniknou spojené s vhodnou barevnou kombinací a umístěné na místo, kde nebudou zahlcené ostatními věcmi. Tudíž někde, kde je trocha prostoru, což záleží mimo jiné také na velikosti květináče.

Kde najít keramické květináče?


Keramické květináče mají o to víc své kouzlo, jsou-li vyrobeny ručně a tradičním způsobem. Je opravdu rozdíl jsou-li keramické květináče vyrobeny průmyslovou výrobou nebo ručně. Kvalitní a především ručně formované mrazuvzdorné zahradí keramické květináče i jinou keramiku naleznete na <a href="http://www.e-dumzahrada.cz">e-dumzahrada.cz</a>. Výroba těchto květináčů má tradici dlouhou až půl druhého století. Výroba je české kvality.

Keramické květináče – jejich výhody a ne Adresa : http://e-dumzahrada.cz
Kategorie: Bydlení­, nemovitosti
Klíčová slova: keramické květináče
Uloženo: 16.06.2011
Hodnocení (jako ve škole) 
Hlasuj:   1 2 3 4 5
Hodnocení recenze: Nic
Hodnocení webu: Nic

 
Copyright © 2005-2019 by Zdeněk Hejl. Zásady ochrany osobní­ch údajů.
Napište (nechte si napsat) recenzi. Hodnocení­ a kritika webu Web-Recenze.cz | Reklama zde